353. Dönem Askerlik Sınıflandırma Sonuçları

Yine bir celp dönemi ve çeşit çeşit illere gidecek asker adaylarıyla karşı karşıyayız. Bu sefer bu adayların arasında ben de varım. Yine bu konuyla ilgili birçok duyuru açılacak. Bütün duyuruları tek bir başlık altında toplasak hiç fena olmaz. Bu başlığı sabitleyebilirsek yardım isteyenler ve edenler olarak bilgi alışverişinde bulunabiliriz. Herkese hayırlı teskereler.

acemilik & usta: 65. mknz.p.tug. lüleburgaz/kırklareli

  • mr rosebud  (25.10.13 16:22:06 ~ 26.10.13 01:27:20)
başlık kitlenecekse yazayım şuraya belki birinin işine yarar.

zonguldak' a düşen varsa jandarma olarak beri gelsin. acemi birliği devrek, usta birliği gökçebey j.klığında yaptım.
  • liriamer  (25.10.13 16:25:02)
başlık kitlencekse;
kastamonu jandarma eğitim k. - acemilik
erzincan il jndr. kom. - ustalık

bir de arkadaşın ustalık birliği: van asayiş kolordu kom.
  • hamsiii  (25.10.13 16:50:52)
Başlık kitlensin ya da kitlenmesin.

Acemi : Karargah MANİSA MERKEZ / MANİSA
Usta : Hava GİRNE / GİRNE
  • c0sh_kun  (25.10.13 16:55:54)
@mr rosebud ; lüleburgazın kışı fenadır. rutubetli olduğu için erzurum eksi 25'inden bile çok üşütür adamı. o yüzden artık yün içlik mi alırsınız yoksa termal içlik mi alırsınız bilemiyorum ama burgaz ayazının adamın götünü kestiğini biliyorum.

  • thracia  (25.10.13 17:11:39)
acemi: 3. piyade eğitim tugay komutanlığı antalya

usta: burdur 58. piyade er eğitim alayı

böyle olmalı. işte acemilik antalya ustalık burdur. ben göremiyorum su an. askeriyeden öğrenen de bu kadarını söyledi bana. çıktı falan da almamış.
  • asilsiz suclama  (25.10.13 17:16:28)
MEBS. OKL. VE EĞT. MRK. K.LIĞI MAMAK ANKARA

  • jamiro  (25.10.13 17:32:50)
önceki dönemlerde sabitliyorlardı bazen.

kısa dönem
acemi, usta: konya il jandarma
  • dieselsingle2  (25.10.13 17:52:01)
Eğitim Birliği: 1 İNCİ P.EĞT.TUG. KH. VE KH.BL. / MANİSA MERKEZ / MANİSA
Esas Birliği: K.T.K.A.K.LIĞI TOP.TB. 2 NCİ 155/39 MM.LİK K/M OB.BT. / LEFKOŞA / LEFKOŞA

Kısa dönem
  • sobarey  (25.10.13 21:59:14)
acemi: serinyol 121'inci j.eğt.a.k.liği/hatay
usta: mersin il jandarma komutanlığı/mersin

bilgilere açığım?
  • eeyore  (25.10.13 22:53:06)
eğitim birliği: 1 inci zh.tug. kh. ve kh.bl. / kırklareli babaeski / kırklareli

esas birliği: 1 inci zh.tug.loj.des.k.lığı bkm.brl. / kırklareli babaeski / kırklareli

sınıf: bakım
  • pamuk proton ve 7 elektron  (26.10.13 01:03:25 ~ 01:03:55)
il jandarma komutanlıklarına gidecekler %80 ihtimalle orada kalmayacak, ilçe jandarma komutanlıkları emrine verileceklerdir. il merkezinden daha güzel ilçeler olmasına karşın, kuş uçmaz kervan geçmez bir ilçede de olabilirler.

antik.eksisozluk.com
  • sanal uyku  (26.10.13 12:08:54 ~ 12:10:21)
acemilik, usta : iskenderun / hatay // deniz kuv. kom.

  • keep out  (26.10.13 12:41:57)
Manisa

kibris
Istihkam savas taburuna gideceklere hayat kurtaran bilgiler verebilirim.
  • ykyt  (26.10.13 15:12:52)
8 İNCİ MKNZ.P.TUG.K.YRD.LIĞI
2 NCİ MKNZ.P.TB.KH. VE
KH.BL. / TEKİRDAĞ MERKEZ /
TEKİRDAĞ

Varsa bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.
  • nedendir bilinmez  (26.10.13 17:04:09 ~ 17:04:39)
eğitim birliği: mebs okl. ve eğt.mrk.k.lığı kh. / ankara mamak / ankara

esas birliği: mebs okl. ve eğt.mrk.loj.des.k.lığı kh. ve kh.bl. / ankara mamak / ankara

statü: kısa dönem er

sınıf: muharebe

celp grubu: 1
  • tormentorius  (26.10.13 17:13:13)
kastamonu ve hataya düşenler biraz sıkıntılı. il jandarmalara düşücekler de kura ile ilçelere dağıtılabılır.il jandrmada kalmaya bakın,isteyın,çünkü merkezde çarşı olur ilçede olmaz sıkıntılı geçer.

bende arkadaşı tekirdağa yolluyorum.
  • tadutadu  (26.10.13 17:25:25)
14. mühimmat bölüğü/Çorlu varsa her türlü yardıma hazırım gençler.. bu arada ben mi yapayım? :))

  • bilmemkacincinick  (27.10.13 11:12:31)
eğitim birliği: 3 üncü p.eğt.tug. kh. ve kh.bl. / antalya merkez / antalya
7 nci kor.hv.svn.tb. 1 nci 20 mm.lik çek.hv.svn.bt. / diyarbakir merkez / diyarbakir

Buralara gidecek olursa haberleşelim.
  • huzur izlanda  (27.10.13 12:29:15)
Acemi Kastamonu - Usta Batman

Sevgiler, saygılar.
  • nl extreme  (27.10.13 15:40:43)
Bi allah kulu sülüs alma tarihi ile teslim olma tarihini anlatabilir mi?

Sırf öğrenmek için askerlik şubesine gittim, her katta farklı bir şey söylediler. sinirlenip sülüs mülüs almadan çıktım.
  • dieselsingle2  (28.10.13 12:27:47)
acemi ve usta: 55. mknz. piyade tugayı, kırklareli
ustalıkta boru & trampet takımında bando sınıfındayım. gördüğümden beri gülüyorum bu ne amk böyle askerlik mi olur:))

bir de ekonomi mezunu bankacıyı ne diye bandocu yaparsın aklım almadı.. ama şikayetim yok.
bu arada yolu kırklareli'ne düşen arkadaşları büyük sıkıntılar bekliyormuş. hepimize bol sabır!
  • utq  (28.10.13 20:37:27)
babaeski/kırklareli izmirden geleceğim panpalar.

  • sndnzr  (28.10.13 23:37:56)
Halen 92 günümün kaldığı 14. Mühimmat Bölüğüne ben de yardım edebilirim gençler.

  • feranor  (29.10.13 08:45:56)
55'INCI MKNZ. P. TUG. K.LIGI - KIRKLARELI merkez acemi ustada orada. Mufrezeyim. Umarim iyi olur.

  • kabaday  (29.10.13 10:31:10)
selam,
sülüs de yazan teslim olma tarihi farklı mı. 4-7 kasım arası değişebiliyor mu sülüsde ?

  • huzur izlanda  (29.10.13 12:09:41)
Çanakkale-Gelibolu

  • daddy  (30.10.13 00:24:23)
kimsenin moralini bozmak istemem ama mekanize piyade olanlarınızın bir çogu siki tutmuş durumda. kendinizi zorlu egitimlere teçhizatlı koşulara hazırlayın.

ben 349 kd olarak geçen sene aralık ayında ankara/etimesgut zırhlı birliklerin yolunu tuttum. yatış dediler, ustaya geçtigimde (aynı yer) mekanize piyadenin ne demek oldugunu gördüm.

askerligimin yarısı teçhizatlı koşu ile geçti(tüfek, kompozit başlık, hücum yelegi vs) jandarma yada diger sınıflarda yapanlar genelde yatıştır.

fakat mekanize piyadelerin büyük çogunlugu rahat yüzü görmez.

son olarak: ben mi yapayım kardeşim :)
  • hiro nakamura  (30.10.13 02:52:57)
eskişehir il jandarma'ya düşenlere merkez ve ilçeler hakkında bilgi verilir :)

  • tezumomikuari  (30.10.13 23:32:01)
2007 de erzurum palandöken 4'üncü zırhlı tugay da acemilik ve mimarsinan kışlasında dağıtım görevini yapan biri olarak buraya düşenler varsa bilgilendirebilirim.

  • joehigashi  (31.10.13 14:14:51 ~ 14:16:27)
eğitim birliğim 8 inci mknz.p.tug. kh. ve kh.bl. tekirdağ/merkez

usta birlikse 8 inci mknz.p.tug.k.yrd.liği top.tb.tekirdağ/merkez
  • filikacirankobra  (01.11.13 10:51:40)
çanakkale/gelibolu'ya düşenler yeşili yaksın.

  • coder6006  (02.11.13 11:35:44)
Kütahya'ya havacı kısa dönem olarak düştüm var mı güncel tavsiye verecek.

  • totalstation  (02.11.13 17:00:12 ~ 17:02:12)
eğitim birliği: iskenderun dz.üs k. deniz er eğitim alay k. / iskenderun / hatay
esas birliği: iskenderun dz.üs k. deniz er eğitim alay k. / iskenderun / hatay

hakkında verilebilecek bütün (özellikle denizcilik ile alakalı) bilgilere açığım.
  • sabirstone  (03.11.13 22:48:12)