güzel sanatlar fakültesi

cehaletimi bağışlayın öncelikle.

efem bu fakültenin bütün bölümleri öğrencilerini yetenek sınavı ile mi alıyor? grafik tasarım, fotoğraf gibi bölümlere öss'den direk atanamıyor muyuz? neyin nesi bu yetenek sınavı. düz adam sami'nin yakın arkadaşı ben girebilir miyim bu bölümlere?

öss'den belirli bir puanı aldıktan sonra bu yetenek sınavlarına giriş hakkına kavuşuyorsunuz. düz adam sami olsanız bile bu sınavların kursları var. hatta kurslar hangi üniversiteyi istediğinize göre bile farklı oluyor.

  • geven kafa  (25.10.13 02:51:51)
ben iki senelik uniden dgs ile guzel sanatlara dgs sinavi ile gectim, yetenek sinavi olmadan

  • kreider  (25.10.13 04:02:48)
Öss de fazla kasmana gerek yok, önemli olan yetenek sınavı gireceğin üniversitenin de kendine has çizgileri karalamaları vardır, 1 yıl kasarsın kara kalemi, bol bol pratik yapmanı tavsiye ederim, sınav senin için prosedür olur.
Hangi üniversite ve hangi bölüme gireceğine karar ver bence önce sonra bir kursa yazılıp olaya başla..

  • redeath  (25.10.13 07:58:38)
yetenek sınavına mutlaka giriliyor ve çok da zor.resim kursuna gidiyorum orada güzel sanatlara hazırlanan arkadaşlar var ve çok ciddi eğitim alıyorlar.

  • rock n roll  (25.10.13 10:24:02)
iç mimarlık, sinema tv gibi bazı bölümler yetenek sınavı olmadan alıyor. atanma değil ama yerleştirme onun adı.

  • snowman  (25.10.13 16:13:13)