Burası neresi? Ağaç Kesilmeden Yapılan Yol?

fotoğraftaki yol nerede? hangi ülke?

soruya bir ek daha yaptım aşağıda. cevap verenlere teşekkür ederim. cevap veren olursa, tikler yarın gelecek.

  • Ufuk  (25.10.13 02:26:32)
Rodovia dos Imigrantes Highway, Brezilya

  • el desaparecido  (25.10.13 02:26:48)
farklı örnek olarak şu linki verebilirim. bunu odtüye iş makinaları girdikten 1buçuk gün sonra ailesinin yaşadığı ankara-çayyolundaki sitede tilki görmüş biri olarak veriyorum.

www.beyinsalatasi.com
  • geven kafa  (25.10.13 02:34:55)
ben sadece fotoğraflardan, videolardan biliyorum; ağaç da sözkonusu değil o kadar ama doğal dokunun bozulmaması konusunda büyük kanyonun içinden geçen yol/yollar da güzel bir örnek. İsteyince oluyor yani.

  • dafaiss  (25.10.13 03:53:49)
neresidir bilemem de neresi olmadığını iyi biliyorum..

  • hijyenik mouse pedi  (25.10.13 10:07:29)
yolun bir kısmını görüyorsunuz ve köprü, viyadük olduğu için yüksekte. az ileriye bakarsanız ağaçsızlandırılan yerleri de görürsünüz. yoksa dünya üzerinde hiç ağaç kesmeden yol yapabilen -yukarıdaki resimdeki ülke dahil- bir tek ülke gösterilemez.
inatla "ağaç kesmeyin" demek, "ben medeniyet istemiyorum arkadaş, köyümde mutluyum" demek gibi. saçma.
ağaç kesilir efendim, onun yerine ağaçlandırma çalışmaları yapılır, bir şekilde yol bulunur.
--
eyleme gidip eylenen arkadaşlar, gittikleri yolların uzaydan geldiğini mi düşünüyorlar?
---
yukarıdaki cümle çok iddialı olmuş, düzeltiyorum: "güzergahında ağaç olup da onu kesmeden yol yapan..."
bir akıllı çıkar, zaten ağaçsız bir bölgeyi gösterir :)
  • hicazkar  (25.10.13 12:14:50 ~ 12:42:43)
yol şu:
Rodovia SP-160, São Vicente - São Paulo, Brezilya
(google earth'ten, uydu resimlerine bakabilirsiniz)
ağaç kesilmeden yol yapılacağına samimi inanan bir kişi bana bu yolun ağaç kesilmeden yapıldığını söylesin.
  • hicazkar  (25.10.13 12:26:35)