Şeker (Diyabet)

Kişi şeker hastası olduğunu bilmeden,şeker hastalığından ölebilir mi? Hani sinsi bir hastalık diyorlar ya, böyle pat diye öleni var mıdır, yok mudur tedavi edilmezse. Hastalığının farkında olmayıp, tedavi olmayan insan için hastalığın seyri nasıldır ki?

öleni değil de geçen hafta kör olanı gördüm. Nasıl gitmemiş doktora köt olana kadar anlamadım ama dağ gibi adam kör olmuş. Okumuş etmiş adam lan. Çok üzüldüm.

  • godsparticle  (24.10.13 23:12:19)
tip1 yani genç yaşta başlayan için böyle bir risk var.
hiç de az değil.

tip2 yani ileri yaşta başlayanlar biraz daha şanslı, az da olsa inüsilin üretiliyor çünkü. ülkede diyabeti olan ve teşhis konmayan çok çok fazla insan var zaten.
  • doxanikee  (24.10.13 23:46:01)
bobrek yetmezligi ve diyaliz
korluk
kalb krizi
ayak parmaklarinin gangren olmasi (kangren degil evet, gangren)
beyin felci (yani yatalak hale gelmek)

hastaligin seyri boyle...
  • compadrito  (25.10.13 05:59:11)
Evet ölebilir. Ya komaya girer ki oğu zaman teşhis böyle konur, ya da komplikasyonlar gelişir.

  • congratulationsyouwon  (25.10.13 11:06:33)