Koku Bozukluğu

Geçen hafta bana farenjit teşhisi konuldu, ilaç tedavisine başladım. Bu ilaçların arasında Kloroben diye bir oral sprey de vardı. İlk başlarda bu spreyi kullandım, ama az kullandım. Pazar günü öğleyin bu ilacı ilk defa düzgün bir şekilde kullandım. Onunla alakası olup olmadığını bilmiyorum ama bunu kullandıktan sonra bütün koku-tat alma duyularım tepetaklak oldu.

Cumartesi akşamı köfte yemiştim gayet güzel bir şekilde ve tadı da normaldi. Fakat pazar gününden itibaren her şeyin kokusu ve tadı garipleşti. Artık kokusu olan her türlü nesnenin kokusu değişiyor ve yanık, metalik, pis bir koku alıyorum her şeyden. Bu yüzden hiçbir şey yiyemiyorum, çorba bile içemiyorum, çünkü çorba bile iğrenç kokuyor. Sadece yiyecekler de değil, sabun, kolonya gibi kokusu olan maddelerin kokuları metalik, yanık, iğrenç bir hale geldi. Hiçbir şeyin gerçek kokusunu alamıyorum, her şeyin kokusu iğrençleşti.

Bu neden olabilir? Söz konusu ilacın yan etkisi olabilir mi? Yoksa birdenbire nöronlarım sapıttı ve ben iflah olmaz bir hale mi geldim? Cidden korkuyorum.

metal kokusunu anlıyorum bana da oldu epilepsiden falan şüphelendiler ama bir şey çıkmadı. hala bilmiyorum neden olduğunu

  • jeanne hebuterne  (13.04.09 12:25:01)
yan etki olarak tat almada değişiklikten bahsetmişler prospektüste. koku da bununla bağlantılıdır diye düşünüyorum.
www.synsepalumdulcificum.net bundan yesen ne tat alırsın acaba? :)

  • kediebesi  (13.04.09 12:42:29)