vize - vergi borcu

almanya için vize almamda bir engel taşır mı? daha önce hiç vize almadım. bir kere isviçre - italya macerası olmuştu. onda da gri(hizmet) pasaportu olduğu için vizeye gerek yoktu.

borç: kyk'nın ziraatten vergi dairesine devrettiği öğrenim kredisi borcu. vergi borcu olarak adlandırlır artık heralde.

veri borcun varsa yurt dışına çıkamıyorsun diye biliyorum. yani vizeyi belki alırsın ama, borcu ödemeden çıkamazsın.

  • hiko seijuro  (23.10.13 17:03:54 ~ 17:04:11)
kyk borcundan ötürü sıkıntı olmaz. aynı şekilde gecikmeden ötürü devredilmişti borcum, vize alımlarımda hiç bir sorun yaşamadım

  • granger  (23.10.13 17:25:58)
vergi borcun varsa yurtdisina cikabilirsin. yurt disina cikamaman icin hakkinda hakim tarafindan yurtdisina cikis yasagi konulmus olmasi lazim. bunun icin de milyon dolar vergi borcu, devleti dolandirma falan gibi bi sey olmasi lazim. yani artik kyk bursu ya da 300 liralik mtv ya da kira vegisi icin kimse sana kapida hop kardesim nereye gidiyorsun demiyor.

  • modlar bu benim feykim silebilirsiniz  (23.10.13 17:40:49)
Simdi baktim. Yurt disina cikis yasagi koyulmasi icin gerekli olan vergi borcu 25 bin TL'ye "cikartilmis". Bilmiyorum kyk borcu ortalama ne kadar olur ama oyle milyon dolarlara da gerek yokmus.

  • hiko seijuro  (23.10.13 17:52:30)