apseli dişi çektirdim ağrı var

arefe günü başlayan diş ağrımı klameks 1000 mg antibiyotik kullanarak geçirmeye çalıştım 1 kutu bitirdim dün itibari ile ağrı geçmişti. bu gün doktora gittim ve durumu anlattığımda apsenin devam ettiğini söyledi ve uyuşturalım eğer uyuşursa çekeriz deyip iğneyi yaptı. sonra çekime geçtim hiç acı hissetmedim tamamiyle uyuşmuştu. yarım saat çekilen dşin üzerindeki pamuk değil başka bir maddeydi çıkarmamaı söyledi 2 saat yiyip içme dedi hepsini tam uyguladım. ama birbuçuk saat sonrasına kadar hafif hafif tükürüğümde kan oluyordu. kanama geçti ama şimdi diş etim şişti ve ağrı yapıyor sizce korkmalı mıyım? tehlike arz ediyor mu? bununla beraber halsizlik belirdi şuan bunları yazarken uykum geliyor acayip şekilde fikir ve önerilerinizi bekliyorum. şimdiden teşekkürler...

Benim bildiğim apseli diş çekilmiyor. Önce tedavi ediliyor.

  • april12th  (23.10.13 14:27:11)
eğer ulaşabileceğiniz biriyse dişçinizi bir arayın bence.
geçmiş olsun.

  • blatta hiberna  (23.10.13 14:27:45)
blatta hiberna
hastahanede çektirmiştim mesafe uzak ulaşacağım numara falan da malesef.

april12th
antibiyotik kullandım 1000mg yinede apse kalmıştı.

neferkitty, bu gün çektirdim evet. ilk 30 dakika tükürmedim lakin 30 dakika sonrasında tükürdüm yani 2 saat içinde toplam 11 defa kadar. Sigara kullanmıyorum problem yok, tekrar doktora gitmek sitemiyorum çünkü şimdi kanama yok kalmadı. ciddi bir problem değilse ağrı kesici ile geçiştirilemez mi?

yardımlar için teşekkürler
  • odiyus  (23.10.13 14:31:22 ~ 14:33:05)
neferkitty,
ateşim yok sadece hafif ağrı ve halsizlik oldu, belirttiğim sayı harici tükürmedim zaten. bu gün sporumda var ( kick Boks ) gitmeli miyim bu duruma rağmen? yardımlarınız için teşekkür ederim...

  • odiyus  (23.10.13 14:37:09)
neferkitty
alveolit belirtilerine falan baktım uyan belirti yok gibi. İnşallah da öyle bir eşy olmaz uğraşacak vaktimde yok zira. gitmeyeceğim spora majezik hemen temin edeceğim teşekkür ederim.

  • odiyus  (23.10.13 14:45:48)