Bir MANDALDAN beklentileriniz nedir?

Bildiğimiz çamaşır mandalı. Proje konum:( Neyse, mandal yapacağım işte. Bir mandal nasıl olsa daha iyi olurdu sizce?

Çift taraflı kullanılabilsin ister miydiniz?
Veya başka nasıl olsa daha iyi olur dersiniz?

Aynı duyuruyu yarın da açacağım, bu saatte çok kimse yok diye.

Ayrıca artık mandal kullanan var mı aranızda? artık şı çek aslardan kullanmıyor mu herkes?

üstüne çiçek böcek koy.
geçen discoveryde belgeselını ızlemıstım. 1800 kusurda icat edilmiş hala aynı tipsiz şey.

  • tadutadu  (23.10.13 02:46:11)
@tadutadu, işlevsel açıdan yapacağım şeyler daha önemli. Çiçeklisinden batman kanatları olanına bir sürü yapmışlar zaten.
@straight gigolo, o aklımda nasıl çözeceğimi henüz bilmiyorum ama :D

  • april12th  (23.10.13 02:50:10)
Mandali gec, camasir asmiyoruz ki biz artik kurutma makineleri var.

Cabuk kirilmayan, iz birakmayan ( hatta cok sacma olabilir ama mıknatısli olsa nasil olur diye dusundum su an), ,cift tarafli kullanimi olan bir mandal olabilir.
  • fraise  (23.10.13 02:50:56)
MANDALİNA gibi koksun

  • ermanen  (23.10.13 02:56:18)
@fraise, di mi ya? ben de kullanan çok azdır diye düşünüyordum ama kurutma makinesini geç o çek asın bile lüks olduğu ülkeler çokmuş.

@cigerdelen <3 mandalı bırakıp onu yapabilirim, süpersin. Konu zaten sıkıştırma prensibi, o da sıkıştıracak sonuçta. hoca ille de mandal yap dedi diye mandal yapayım demiştim. ama kulaklık işi cidden şu an öyle güzel bi fikir oldu ki beni mandaldan kurtarabilir :)
  • april12th  (23.10.13 02:58:06)
nelson MANDELa bile mandal kullanmıyor artık.

neyse, güneş paneli olsun, aldığı enerjiyle ısıtsın çamaşırı?

ya da titreşimli olsun çamaşırlar sallandıkça daha çabuk kurur?

ya da nem ölçer olsun üstünde, çamaşır kuruyunca sinyal versin.

ya da sıkıştırma hissi kaybolunca, çamaşır düşünce yani, sinyal versin ?

ama bana kalırsa mandal kendi evrim ağacında durmuş bir nesne. köpekbalığı gibi, daha ordan öteye gelişmez.

edit: ben cevaplaya tıkladıktan sonra bayağı geç yazdım. cosmicstring'inkini görmemiştim evet, nem ölçer olsun.
  • hypnosis  (23.10.13 03:05:55 ~ 03:06:57)
çek as dediğin ne tam bilmiyorum. ama mandalı piyasadan silecek şekilde çamaşırlık yapabilirsin. çamaşırın üzerine kitlenecek şekilde bir şey yaparsan mandalın işlevini görür hem de geniş yaparsan çamaşıra uygulanan basıncı geniş yüzeye yayar, iz bırakmaz. bilmem tam anlatabildim mi. mandalı geliştirmek yerine piyasadan silmek daha mantıklı bence. ekstra ekleyebileceğin pek bir şey yok gibi çünkü.
*edit: varmış :))

  • bass solo take one  (23.10.13 03:05:56 ~ 03:06:57)
kaybolmaması.

  • achtundsiebzug  (23.10.13 03:06:55)
kaybolmaması, bir arada durabilmesi, iz bırakmaması, bir de ötmesi :) şu an listede. mandalı silecek şeyin de sıkıştırma prensibine sahip olması gerekiyor. sıkıştıran bir şey yapmam gerek yani yine.

bir de bu saatte beklediğimden çok cevap geldi, teşekkür ederim cidden :)
  • april12th  (23.10.13 03:10:58)
öğrenci evlerinde hala mandal kullanılıyor. kurutma makinesi mi var. bir de mandalın içinde yay gibi demir var ya, hah işte o demir paslanıyor bazen ondan hiç memnun değilim.

  • gaian  (23.10.13 03:20:15)
ben mandal askı istiyorum. tepesi normal bildiğimiz askı altında dev mandal olucak. mandalın içi de pedli olacak.

  • kediebesi  (23.10.13 03:27:40)
@kediebesi, bu da aklımda. Kuruturken de kırışmaz mis gibi kurur hem.

  • april12th  (23.10.13 03:34:52)
kullanım anında bir kolaylık sağlayabilirsin. o görüntüyü göz önüne getirirseniz bir elde çamaşır diğer elde en az iki mandal çok pratik olmuyor. bunun yerine bir arada dursa omuzdan aşağı asılıp birer tane kolayca alınabilse çok pratik olur gibi.

  • spadram  (23.10.13 04:35:46)
şekil alabılsın, sırf çamasırlar ıcın degıl, un paketının agzını da mandallayabılelım. kablolar ıcın de ıs gorsun

  • anneke  (23.10.13 04:39:39)
evdeki modeme wifi ile bağlanabilsin ve çamaşırların ve havanın durumunu mailime rapor etsin. yağmur yağacak gibiyse uyarı versin, yağmak üzereyken ya da yağıyorken acil alarm versin. çamaşırlar kuruyunca filan da mail atsın. çamaşarın ipten düşmesi gibi bir durum olursa acil alarm versin. hatta birisi balkondan çamaşırın birini çekip çalmışsa anında fotoğrafını çeksin polise haber versin alarm çalsın ilgili birimlere fotoğrafı göndersin. hatta bak bu mümkün olabilir mi ya da zor mu olur bilmiyorum ama yağmur yağdığında anında büyük bir şemsiye de açılabilir çamaşırların üzerine güzel olur. belki ileriki versiyonlarında konulabilir böyle bir özellik de. şimdilik bu kadar aklıma gelenler.

  • cthulhu  (23.10.13 04:55:13)
radyo veya mp3 çalma özelliği mi eklesem her mandala? böylece her mandalın ayrı bir sesi de olur. takarken kimi trink der, kimi biuuuv, biri de tardis sesi çıkarır.

Aslında sorum hala ciddiyetini koruyor.
  • april12th  (23.10.13 05:47:26)
uçsun ve kendi kendine çamaşırlara asılsın.
yağmur, kar falan yağarsa çamaşırları toplayıp içeri koysun.
çamaşırları kurutacak şekilde ısı yaysın.
uydulara bağlansın rapor versin.
seslensin. telefonları bağlansın. app'si olsun.
bazı küçük aletlere dönüşebilsin. kalem, makas gibi vs.
parmak izi ve retina taraması yapabilsin.
bütün dilleri anlayabilsin.
  • ermanen  (23.10.13 06:20:37)
çok yaratıcı arkadaşlar var, valla bravo. çamaşır asmaktan nefret ederim, hiç işim olmaz ama bazen toplamak zorunda kalıyorum. toplarken de denk gelen tombul mandallar elimi hemen doldurup işimi yavaşlatıyor. işim yavaşlayınca da karşı apartmandaki mahalle teyzeleri yakalayıp sorularıyla kitliyorlar beni. o yüzden mandal dediğin ince yapılı olucak arkadaş, bütün sıra çamaşırın mandalı sığsın lazım ele, larç lurç toplayıp kaçayım içeri.
Bide yapıldı mı bilmiyorum, defter yaprağı tutturulan ataş formunda da mandal olabilir gibi geldi fikir olarak aklıma.

  • kenar  (23.10.13 06:56:37)
nipple fetiş saymayacaksan astığımı tutması yeter.

  • Solem  (23.10.13 07:56:36)
Isıtıcılı yap çamaşırı daha çabuk kurutsun diye veya bukelamun gibi çamaşırın rengini alsın, mümkünse ortasındaki paslanan demir olmasın da isterse boş zamanlarında aya gitsin..

  • redeath  (23.10.13 08:06:20)
çamaşırın, ipin ortasına (sarkan kısmına) doğru kaymasını engellesin.

  • nereye bu gidis  (23.10.13 09:51:26)
uçların birbirine teması mıknatısla yapabilirsin mesela
iz bırakmaması açısından fikir verici olabilir

yazdıktan sonra gördüm, başkası yazmış..
  • facebook  (23.10.13 12:17:21 ~ 12:18:47)
çamaşırın kuruduğunu anlasın bi kere. kuruduktan 5 saat sonra çamaşırlar hala toplanmamış olursa mandal açılsın ve çamaşırlar yere düşsün. (procastination insanları için)

  • inawen  (23.10.13 12:54:51)