kpss meselesi

Kuzenim kimya mühendisi, doktora yapıyor. Zamanında şartlar böyle gerektirmiş ama kariyerini akademik olarak devam ettirmek istemiyor, kendince sebepleri var. Aslında alanından bile memnun değil ama bu yaştan sonra yapacak bir şey yok. Memur olabilsem diyor. Kpss hakkında pek bilgimiz yok, hangi türden girmeli sınava? Alanıyla ilgili kadro bulabilir mi? (eşinin işi Eskişehirde, o yüzden tek hedefi Eskişehir'de bir kadro).
Yoksa alan ayrımı olmadan lisans mezunu olmanın ve kpss puanının yettiği kadrolar da var mı? Kadro ilanlarını nasıl takip ediyoruz? Konunun çok cahiliyiz, bilgi verebilirseniz, ya da şu siteye bak diyebilirseniz çok seviniriz.

öncelikle memurlar.net'i takip edin. kimya mühendisliği kadroları en son kaçla aldı ona bakın. ha eskişehir yüksek puanlıdır o sebeple çok çalışmalı.

4001 denen her üni mezununun girebileceği kadrolar ise genel olarak 90 üstü alım yapmakta.

eğer fetocu değilse uzman yardımcılığına hiç niyetlenmesin.
  • kedili madam  (22.10.13 22:12:49)
kedili madam +1
-1 kısmı ise; bilmem neci değilse hiç niyetlenmesin sözlerine aldırmayın. o bilmem necilerin yıllardır sadece adı değişir. dün x ci, bugün y ci, yarın z ci olurlar. arkadaşınız çalışsın, kpss ve kurum sınavlarında puanlarını yüksek tutsun yeter. bilmem neci diye hayal kırıklığı yaşamak zorunda kalacaksa, kalsın.

www.kpsscafe.com

ek: sözüm kedili madam'a değil. ama arkadaşınıza şunu söyleyin. eğer sınavla ve sonrasıyla ilgili kötü yorumlar yapılırsa. yapan kişiye puanının kaç olduğunu sorun. öyle insanlar var ki, iktisat okuyup 15 soru yapamayan adam bile torpil lazım aga. torpilsiz yalan o işler diyor.
  • ete summer  (22.10.13 22:25:39)