Ultrabook nedir?

Yine câhilce bir soruyla karşınızdayım. Ben bu ultrabook nedir pek anlayamadım. Macbook air gibi ince hepsi... Ekran dokunmatik... Başka? Notebooktan ne gibi farkları var yani? Tane tane anlatın da anlayayım. Bu aletlerde fan sesi falan ne durumda merak ediyorum bir de...

www.youtube.com

Hepsi böyle iki ekranlı olabiliyor mu? Yoksa sadece Asus'un bu modeline mi özgü bu? Ayrıca 1500 tl bütçe ile alınabilecek bir ultrabook tavsiyesi bekliyorum. Biraz zorlarsam 2000 tl olabilir.

ultrabook kabaca laptop kadar hantal ve agir olmayan ama laptop in yapabildigi her isi yapabilen cihazlara deniyor.
ultrabook lar her zaman oldugu gibi apple macbook air leri piyasaya surdukten sonra diger pc ureticilerinin 'vay amk boole biz de yapsak ya la' demesi sonucu ortaya cikmistir.
ekranlari hepsinin dokunmatik degildir bu arada.
hepsi aslinda macbook air cakmasi diyebiliriz.
fan sesi falan da bir laptop tan cok daha azdir.
harddisk olarak ssd kullananlari vardir. (bkz: ssd)
  • rentts  (22.10.13 20:59:25 ~ 20:59:57)
Ekranın dokunmatik olması tam olarak neye yarıyor anlayamadım. Asus taichideki gibi tabletsi bir hale gelse tamam da... Ekranın dokunmatik olmasına dikkat etmeli miyim alırken? Düşünüyorum da yani mouse kullanacağım sonuçta...

  • malayani  (22.10.13 21:03:44)
ekranin dokunmatik olmasinin hic bir artisi yok salla onu

  • rentts  (22.10.13 21:20:40)
Ultrabook laptobun cd okuyucusu olmayan versiyonudur. Disk okuyan donanim olmadigi icinde boyutlari ve agirligi ufaltilabiliyor. Apple ilk ciakrdiginda optik okuyucusu olmayan aletleri baya bir elestirilmisti fakat su an standart haline geliyor neredeyse.

  • latios  (22.10.13 21:32:17)
Dell Inspiron 5423'da var cd okuyucu...

www.hepsiburada.com

Bu ürünü tavsiye eder misiniz bu arada?
  • malayani  (22.10.13 21:41:39)
Özetle diğer üreticilerin Macbook air'e benzeyen cihazlarına ultrabook deniyor. Ultrabook'un piri de Asus.

  • zombi  (22.10.13 22:48:06)