Telefon - Pasaport Kaydı - Paranoya

Şimdi ben amerikadan gelen telefonu, bir "arkadaş" vasıtasıyla başka birisinin pasaportu üstüne kaydettirsem; yarın öbür gün bu elemanın gidip bu kaydı kapattırma imkanı olur mu? Telefonumu çaldılar ya da benim haberim olmadan kaydettirmişler ya da artık bu telefonu kullanmayacağım vs gibi gerekçeler sunarak benim elimdeki telefonu iptal ettirmesi gibi bir senaryo mümkün olur mu?

Çok uç bi düşünce gibi gelebilir ama telefonumu bu şekilde kaydettirmem gerekecek ve başıma en kötü ne geleceğini bilmek istiyorum.

Teşekkür ederim.

herhangi bir pasaportla kayıt ettirsen bile,sen kayıt ettirdiğin için pasaport sahibinin hiç bir hak iddia etme hakkı olmaz

  • romayi kurtaran itfaiyeci  (22.10.13 11:52:23)
Benim kayıt ettirdiğimi nerden kanıtlıyoruz? Devlete yatırılacak 115 tl parayı o kişinin TC Kimliği üzerinden yatıracağım?

  • pandispanya  (22.10.13 11:54:41)
2 yil dolmadan bir daha kayit yaparsa senin telefon yalan oluyor.

  • fleshbloodmore  (22.10.13 12:06:42)
2 yıl dolmadan bi daha kayıt yaptıramıyor zaten. Sistem o şekilde bir şeyi kabul etmiyor ama benimkini "kapatma" şansı var mı, benim sorum bu.

  • pandispanya  (22.10.13 12:09:11)
başka birisinin pasaportu üstüne kaydettirsem; yarın öbür gün bu elemanın gidip bu kaydı kapattırma imkanı olur mu?

güvendiğiniz birisi değilse riske atmayın ve evet olur. sonra boşu boşuna uğraşırsınız.

zaten insanları buradan dolandırıyorlar: arkadaş ya da internet vasıtasıyla o "başka birisi"ni buluyorsunuz sonra sizin telefonun kayıtlı olduğu pasaportu işlettikten sonra sildirebiliyor.
  • lejant  (22.10.13 12:59:33)
iki yil dolmadan tekrar giris cikis yaparsa kayit yapilabiliyor ama en son kaydettigi cihazin kaydi düsüyor.

  • fleshbloodmore  (22.10.13 15:23:56)