packard bell laptopum recovery yaparken çöktü :/

Ekşiköyü teknoloji çocukları,

Henüz yeni sayılabilecek packard bell easy note tm bir laptopum var.
windows7 (intel i5-480m; 3gb DDR, 320 GB HD, nvidia g-froce gt 420m, 1gb vram)

geçenlerde virüs girdi sanırım, bilgisayar açılıştan yaklaşık bir dakika içinde kapanıyordu. Güvenli modda bunun olmadığını farkettim, sistem geri yükleme yaptım, ancak aynı sorun devam ediyordu.

Sonra recovery den işletim sistemini yeniden kurma kararı aldım. Yeni laptop ve netbookların çoğunda olduğu gibi pcnin içinde recovery bölümü ve bşalat menüsünde bir recovery programı var. Programı açıp, sistemi yeniden yükle ancak belgeleri yedekle seçeneğini seçtim. Yani bir nevi format, ama masaüstünü falan yedekliyor. Olayı başlattım. Windows yüklendi yüklendi. Fakat en son açılıştaki siyah son kurulum ekranındayken 'kurulum hizmeti başlıyor' yazıyor.

Sonra;
' Windows yüklemeyi tamamlayamadı.bu bilgisayara Windows yüklemek için yükleme işlemini yeniden başlatın.'

Diye mesaj veriyor. Onaylıyorum ama her seferinde başa dönüyor aynı hatayı veriyor.

Şimdi bilgisayara cdden format atıp içindeki recovery sectörünü silmek, veya içinde gelen orjinal windowsu silmek istemiyorum. içinde halihazırdaki recoveryi biostan veya, başka bir yerden kurma şansım var mıdır? içindeki dosyalar da kalır, kurtulursa sevinirim. Olmadı ubuntu ile usbden boot edip içinde c de olanları diğer disk olan d ve e ye taşırım. Diğer bir sorum da , ubuntu içerisinden bi klasörü taşıdığımda, ve sonra windows yüklediğimde, windows bu taşınan resim, müzik vs. klasörünü yine sorunsuz okuyor mu, yoksa directory vs. hatası oluyor mu?

biraz uzun oldu ancak anlayan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

ilginize teşekkürler

bilgisayar yeniden başlarken alt+F10'a bas. bilgisayarı fabrika ayarlarına döndürecek ve recovery yapacak.

  • nawar  (22.10.13 03:07:31)
ilginize teşekkürler hocam. şans eseri siz yazmadan bir kaç dakika önce buldum alt f10 olayını. cehaletimden utandım bu arada. ancak sorunu aradığım kaynakların çok azında alt+f10 yazıyordu,
muhtemelen insanların zaten arayüz olmadan biostan yaptıklarını varsaymışlardır. ilk başta noexecution:optin idi, ve olmadı. sonra onu alwaysoff yaptım. ardından recovery programı açıldı başlatınca. şimdi tekrar windowsu yüklüyor partitiondan. bakalım, umarım olacak. yine aynı hatayı verirse , demek ki recovery partitionda sorun var demektir. o zaman packard bell e gideceğim. internette birkaç yerde daha recovery sektöründe zaman zaman hata olduğu yazıyor.

  • cismek  (22.10.13 03:07:49 ~ 03:19:11)