otobuste koltuk yatırma sorunu

uyumayan varsa benim şu uzuntume care bulalım. Gece 12de bindim. Yolumun azı gitti cogu kaldı. Ondeki amca yatırdı kucagıma koltugu. Ben de sıkısınca bıraz arkaya yatırayım dedım arkamdaki kadın cocukluymus hemen mudahale etti durterekten. Bır degıl ıkı degıl seksen defa aynı sıkıntı. Insan her seferınde su koltuk ısınde magdur olur mu arkadas ya. Madem yatma fonksıyonu olmasın bunların herkes rahat etsın. Ya da yatırana ses cıkaramasın.

Neyse olan oldu tabı. Ne yapayım ben sımdı? Sopa yutmus gıbı 5 saat daha nasıl gıdeyım? yarın sabah sırtım tekmelenmıs gıbı ınecegım....

öndeki amcaya söylesen rahat edemiyorum diye?

  • rorschach8  (20.10.13 03:46:48 ~ 03:46:53)
adamı kibarca uyarmayı dene. uyuyorsa mola sırasında söylersin.

  • dalessandro  (20.10.13 03:47:44)
ben dizlerimle öndekinin koltuğunu yavas yavas itip uyandırıyorum.1-2 kez işe yaradı.

  • tadutadu  (20.10.13 03:48:55)
az yatır tamamen yatırmasan bile, yapcak bişey yok kadın çocuğuyla yola çıkmasın ozaman.

tadutadu+1
  • aktör  (20.10.13 03:51:45)
aktor, kadının sahsı arabası yoksa ne yapsın. Ha cocuga da koltuk alsaydı, o ayrı. Amca da koltuk yatırma hakkı oldugunu ve bunu kullanacagını belırttı. Ha bırde dovecek gıbı konusuyorlar , uzuluyorum cıddı cıddı.

  • kırmızıkaşekaban  (20.10.13 03:54:21)
yola çıkmasın başkasınada sıkıntı çıkarmasın kaçtane çocuklu denk geldiyse yolculuk hayatımda hep arıza çıkarıyorlar sanki senin çocuğun sabaha kadar susmamış gibi vs.

  • aktör  (20.10.13 03:57:17)
Hangi firmayı kullanıyorsunuz bilmiyorum ama örneğin Anadolu'da benzer bir durum olduğunda muavine söylüyorum ve hemen icabına bakıyor. Bence muavini çağırıp, durumu sessiz ve sakin bir dille ona izah edin.

  • timburton  (20.10.13 04:00:52)
Öndeki amcaya söylesen ayıp olur, sonuçtaki arkadaki söyleyince sen rahatsız oluyorsun. O yüzden senin arkandakine söylemen lazım. O da haklı, çocuğu varsa rahat etmez. O zaman da "ya teyze sen de haklısın ama otobüs burası, insanlar arkaya yatırıyor koltuğunu. Benim de yatırmam lazım. Madem rahatsız oluyorsun çocuğun için ayrı bilet al" diyebilirsin. Ama küçük çocuğa bilet alması da saçma olur tabi. Bir de insanlar tepki gösterebilir sana.

  • aguilas negras  (20.10.13 04:09:36)
çocuklu yolculuk yapanlara çatmışlar lan. sizin gibi hoşgörüsüz hödükler yüzünden bu insan sıkıntı çekiyor.

ben de bu durumdan şikayetçiyim. kendimce ya en ön koltuğu ya da orta kapının üzerindekini alarak önlem getiriyorum. adama mağduriyetinizi dile getirin diyeceğim de laftan anlayacağa benzemiyor.
  • kislar gecmez beresiz  (20.10.13 04:10:46)
oha lan neredeyse çocuğu ve kadını linç et koltuğu yatır demediğiniz kalmış. ben annemin tek koltukta iki çocuğuyla yolculuk yapmak zorunda olduğu zamanları biliyorum. çocukla beraber tek koltukta yolculuk yapmak zordur. bunu en iyi anneler bilir. ve o kadının fazla parası olsaydı zaten çocuğuna da ayrı bilet alırdı. sizin gibi vicdansızların diline düşmek istemezdi.

Seksen defa aynı sıkıntı yazmışsın da biraz abartı olmuş ama. ben her bindiğim de koltuğumu yatırıyorum. bu biraz da kısmet işi. 5 saat direneceksin. sabredeceksin. dünyanın sonu değil ya. ne kadar üşengeçsin.
  • hepiniz oleceksiniz  (20.10.13 04:10:54)
otobüs full mü? muavine söyle başka bi koltuğa geçirsin seni?

  • 10032007  (20.10.13 04:19:05)
tadutadu +1

dayayınca dizleri her şey daha net anlaşılıyor.
  • kakao  (20.10.13 06:30:09)
Öndeki amcanın suçu var, azıcık kaldırması lazım. Nasıl bir kafa yapısıyla çocuklu kadının haksız olduğunu düşünüyorsunuz?

Ben 14 saat şoförün yanında geldim 0 uyku ile. Bence sırtını bir yere dayandığına dua et :)
  • dieselsingle2  (20.10.13 08:42:09)
molada amca inerse koltuğunu kaldir rahat edebileceğin kadar. Gerekli mesaja aliyorlar. Denedim, %100 çalişiyor.

  • yns  (20.10.13 10:51:48)
rahat hatlardan almaya çalış yakın yerlere gidiyorsan,kamil koçta var mesela

  • essoist  (20.10.13 12:01:13)
bir dahakine erkek arkası alma, koltuk yatıran kadın görmedim daha hep kadın arkası alırım o yüzden.

  • karsinin aksisi  (20.10.13 17:23:16)