ios ve pc'de ekran görüntüsünün almaya yarayan uygulama ve program?

selamlar. özellikle film izlerken hoşuma giden bir planın screen shot'ını film içinden çıkmadan bi kısa yol ile almak istiyorum. mesela pc kullanırken bir kısa klavye kısa yolunu kullanıp arka arkaya kaydedebilmek çok kullanışlı olacak. PrtSc tuşunu kullandığımda paint gibi ayrı bir program açmam gerekiyor. belki pc'de çözümü olmayabilir ama sanırım ipad'de bu iş daha mümkün. zira bir arkadaşım iphone ile iki tuşa aynı anda basarak kayıt alabiliyordu. var mı yol yordam gösterecek? :)
(not: tikler bi iki saat sonra)

ipad iphone da power ve home tusuna ayni anda basinca aliyor

ya da assistive touch kullaniyorsan onun menusunde de var goruntu alma seysi
  • exlibris  (19.10.13 17:26:12)
:s

pc'de hangi video izleme programini kullaniyorsaniz onun bu is icin kisayolu vardir. ornegin vlc player kullaniyorsaniz shift + s tuslari, bsplayer'da p tusu gibi. bu sayede paintle falan ugrasmazsin. her goruntuyu direkt olarak jpg olarak kaydeder programlar.
  • entrapmen  (19.10.13 18:43:03)
bir de akıllı telefon falan kullanıyorsan sanırım dropbox da kullanıyorsundur. onun ayarlarında ekran görüntülerini aktar gibi bir seçenek var. print screen yaptığın anda atıyor klasöre. misalen yaptım ve attı: www.dropbox.com

chrome ff vesairede internette dolanırken belli bir nokta veya tüm sayfa için ihtiyaç duyuyorsan imgur.com'un addon'ları var. belirli bir alanı falan alabiliyorum. örnek: i.imgur.com
  • gunhanselas  (19.10.13 20:39:04)