diş fırçalama

diş fırçalama sorusunu görünce aklıma geldi, sensödin tam koruma kullanıyorum ve bu ara dişlerimi 3 kere fırçalıyorum. sabah kalkınca, kahvaltıdan sonra, yatmadan önce. zararlı olur mu?

Dis mineni asindirabilirsin.
O kadar cok fircalamaya gerek yok. Asil temizlik dis ipinde bitiyor.

  • goldentitan  (19.10.13 02:37:09)
Mine asindirmak kolay degil. Usulune uygun fircaliyorsan eger sorun olmaz. Kahvaltidan sonra ve yatmadan fircala. Iki gunde bir dis ipi yap. Macun cok onemli degil duzgun firca al.

  • bir ileti paylastim  (19.10.13 02:39:24)
Gunde 2 kere fircalama ve 1 kere dis ipi kullaniminin ideal oldugunu soylemisti discim. Ve evet dis ipi cok onemli.

  • machine head  (19.10.13 02:50:40)
mutlaka yumuşak uçlu kullan bir de white now ya da clinomyn gibi özel beyazlatıcılardan da uzak dur.bunlar gün aşırı belki olur ama sık fırçalamada sakatlık çıkarabilir.günde 3 kere fırçalanan diş sararmaz zaten kolay kolay.florüdlü şeyler kullanılabilir.

benim ön dişlerimin arasına ip girmezdi şimdi giriyor.sadece yemekten hemen sonra ve orta sertlikte fırça ile fırçaladığım için.tatlı falan yer yemez gidip fırçalama üzerine mesela.en kötü ihtimalle bi su iç.asitler mineyi yumuşatır orta ya da sert fırça vurduğun zaman mikro mikro kazırsın mineyi.

doğru fırçalamayı mutlaka öğren(bilmiyorsan).bu hem dişe zarar hem de diş eti çekilmesine etken.
  • aşksız prens  (19.10.13 06:42:17)