Yurtdışı Telefon Arızası

4-5 ay önce Teknosa'dan Samsung Galaxy S4 almıştım. Şu an İngiltere'deyim ve telefonum ara ara kapanıp açılıyordu veya kapanıp bir saat açılmıyordu. Bu sefer temelli kapandı telefon ve hiç açılmıyor. Şarj bile almıyor. Ekranında da problem vardı ve bir ara açılır gibi oldu, ekran kaydı ve kapandı. Yaklaşık 12 saattir hiç açılmıyor.

Buradayken bu telefonla ilgili ne yapabilirim? Önümüzdeki 4-5 ay Türkiye'ye dönme şansım da yok ve telefona da çok ihtiyacım olan bir dönem... Burada bizde olduğu gibi abi şunun neyi var al bi bak diyebileceğim telefoncu tarzı da yok...

Telefonu kargolasanız turkiyeye olmaz mi? Akliniza gelmistir ama soyleyeyim dedim.

Ya da turkiyeye giden birisini bulsaniz onunla yollasaniz geri gelir hemen belki .:)
  • 0dy  (19.10.13 01:50:33)
olur da kargoyla yollarsanız gümrükte el koyup uğraştırırlar.arkadaşımın başına geldi. yok imei sorgulatma yok ambar ücreti falan bir hafta uğraştı garibim. sakın kargolamayın kullanılmış olsa dahi. en güzeli elden yollatmak.

  • illegalstar  (19.10.13 04:25:15 ~ 04:26:27)
garantisi bozulmadiysa samsung musteri hizmetlerini arayip yapabilecegin islemleri sorabilirsin. Seni en yakin teknik servise yonlendireceklerdir. 08456726786 numarisindan mobil cihaz destek hattina ulasabilirsin.
Garantisi bir sekilde bozulduysa GadgetFix vb. bir yere goturup baktirabilirsin. GadgetFix senin tabirinle "bunun neyi var, bi bakin" diyebilecegin sekilde teknik destek veriyor.
Eger cihazin tamiri zaman alacaksa gecici olarak 15-20£'a basit bi cep telefonu alabilirsin.
  • dirigeant  (19.10.13 06:02:41)