Kudüs 101

Merhabalar,

Yazın 2-3 ay staj yapmak için Kudüs'e gidilir mi? Sosyal olarak nasıldır? Nedense çok ruhani bir şehir olarak bir önyargı var. Gitmeye değer mi? Stajın katacaklarının yanında orada bulunmamın da bana bir şeyler katacağı bir yere gitmek istiyorum, bu sebepten kudüs ilginç-çok kültürlü bir şehir olarak ilgimi çekti.

evden, aileden, ülkeden uzak kalacağın her yer sana birşeyler katar. ama kudüs olmaz. bence. avrupa^ya git.

  • dokunmakalbime  (18.10.13 20:35:28)
nerde staj yapacaksın?
israil staj yapacağın konuda gelişmiş mi?

  • naturelist  (18.10.13 21:22:06)
Evet gelişmiş durumda. Avrupa'da gidebileceğim yerlerle eş durumda diyebilirim. Gideceğim yer İbrani üniversitesi'nde Hadassah Medikal Merkezi.

  • Haldamir  (18.10.13 21:27:07)
eş ise git. avrupa dan tabii ki farklı olacak ama dünya görüşü kazanacaksın. büyük bir ihtimalle de arap ülkelerinde iş bulmayı unutacaksın.
bu arada, yakın zaman da bende gezmek için kudüs ü düşünüyorum :)

  • naturelist  (18.10.13 21:45:21)
Ahah zaten gelecek mesleğim bakımından arap ülkeleri olmasa da olur :) Gerçi hala bir cevap bulabilmiş değilim, Kudüs gidip gezmeye mi güzeldir. Yoksa yaşamak için de güzel bir yer midir?

  • Haldamir  (18.10.13 23:12:24)