Ev için en uygun yazıcı hangisi ?

Bilindiği üzere yazıcı piyasasında değişik markaların farklı farklı ürünleri var. Mürekkep püskürtmeli var, inkjet var, lazer yazıcılar var. Hp, samsung, canon, lexmark vs. Kafam karışmış durumda. hp'den lapto yüzünden soğudum. geri kalanlar arasında hangi marka ve çeşit alsam bilemedim.

Ben özetle evde kullanmak üzere ayda 100 (renkli veya renksiz) çıktıyı geçmeyecek mümkünse tarayıcısı olan bir yazıcı arıyorum. Dışarıdan bir fikre çok ihtiyacım var.

Bi kere kesinlikle mürekkepli alma. Ev için az kullanıldıgından kartuşu kuruyor ve de basım kalitesi tonere göre düşük. Tabii toner daha pahalı ama daha uzun gidiyor ve kaliteli.

  • kakao  (17.10.13 11:35:57)
sadece siyah beyaz ise kesinlikle lazer al.

renkli ise gene lazer al :)) inkjetlerde ucuz ama kalite yüksek iken sarf maliyeti cok cok yüksek ek olarak hata verme sansi cok yüksek, yani kullan at bir yerde inkjetlerin cogu.

ben evde kullanmak icin bunu aldim.

www.bimeks.com.tr

icinde 700 dese de benim 500 cikti aldigim bir toner cikti, bende 20€ ya filan 1000 baskilik bi toner aldim ek olarak.

ama resim etc ciktisi icin baski kalitesi kötü.
  • serabetan  (17.10.13 11:46:37)
epson ve lexmark alma.

  • sutlu nescafe  (17.10.13 12:25:31)