askerlik tecil bozma olayları

merhaba,

nisan 2015'e kadar olan tecilimi bozup şubat ayında askere gitmek istiyorum. tam olarak ne zaman ve ne yapmam gerektiğiyle ilgili bilgisi, tecrübesi olan var mı?

En yakın askerlik şubesine gidip dilekçe vereceksin ve işlemleri baslatacaklar. Muayene filan olacaksın.

  • iddaaci  (15.10.13 23:53:34)
tsk'dan celp dönemlerini öğrenmen lazım. şu an değiştiği için ezbere bilmiyorum. eğer şubat'ta dönem varsa, 2 ay öncesinden yani aralık gibi askerlik şubesine gitmen yeterli. orada tecil bozdurma dersen seni yönlendirirler.

  • aussteiger  (15.10.13 23:54:51)
aralık değil. 16 kasıma kadar şubeye gidip dilekçe vereceksin. başka bir şey istemiyorlar.

ardından aralık 1 ile aralık 31 arasında şubeye tekrar uğrayıp; diploma, varsa dil belgesi, varsa yüksek lisans vb. şeyler götüreceksin.
  • kamera motor  (15.10.13 23:55:59)