Theme satarak zengin olmak???

Herkese iyi bayramlar öncelikle.

Adamlar bootstrap ı kullanarak tema yaratmışlar satıyorlar, google a bootstrap theme yazınca çıkar birden fazla site var böyle, reklam yapmış olmayım çünkü bana ait değil. sitedeki temalara bakıyorum şık ama yapılamayacak şeyler değil bence, bunun dışında mesela 12$ a satılan var 3112 kere indirilmiş mesela. bu da 37bin küsür dolar yapıyor! e abi o zaman ben de bunu yapamaz mıyım? bir tane tema yapıp o siteye yollasam? 8 9 dolardan koysam 1500 tane inse tamamdır? yoksa hayallerde mi yaşıyorum bazı insan olarak?

bu da mesajı sonuna kadar okuyan arkadaşlara gelsin benden, çok çok sevdiğim bir şarkıdır. küçüklerimi gözlerinden büyüklerimi ellerinden öper iyi bayramlar dilerim

www.youtube.com

Temacılık medeniyet tarihinde önemli bir geçim kaynağıdır.

Themeforest var mesela, her yer tema.

Bu arada aracı siteler o fiyat üzerinden komisyon alıyor haberin olsun. 12$'a satılan temanın atıyorum 5$'ı siteye gidiyordur.
  • reyals  (15.10.13 10:29:23)
gitsin abi, 7*3bin = 21bin yine fena para değil.. hadi bir kısmı da vergiye gitsin, 15bin kalsın bana. tek temadan 15bin lira kazanma olasılığı, seri üret abi 15 tane üret koy siteye? bence biraz hayal kuruyorum.

  • sahipsiz  (15.10.13 10:31:25)
Theme satarak iyi paralar kazanmak çok da imkansız değil aslında. Ama yapılması gereken, püf noktalar diyebileceğimiz şeyler var;

Themeforest, internet alemindeki en popüler tema marketplace'i olduğundan, en iyi oranlar onda. Fakat birçok insan senin gibi düşünüp saatlerini bu işe yatırdığından, binlerce tema var satılmayı bekleyen. Şu aşamada, dünyanın en iyi temasını da yapsan, oraya koyar koymaz kendi kendine deli gibi satmasını bekleyemezsin.

Orada çok satan temaların sahipleri, internette birçok "asset" yani değere sahip olmaları. Birçoğunun binlerce ziyaretçili blogları, freebie dağıttıkları websiteleri, tutorial ve design püf noktaları paylaştıkları tumblr'ları falan var. Bunların hiçbiri yoksa da, bildiğin önce yatırım yapıp, tüketiciye ulaşabilecekleri sitelerde temalarının reklamını yapıyorlar ki; adamlar görüp beğenip alabilsin.

Bunların haricinde, design trendlerini çok sıkı takip etmek, alacak olan kişiye kusursuz bir "customization" yelpazesi sunmak ve gerçekten fresh birşeyler çıkarmak gerek. Tüm bunları yapabiliyorsan, maaşlı bir işte çalışmaktan kurtaracak kadar parayı kazanabilirsin tema yazarak.
  • Gkcn  (15.10.13 11:53:43)
o işler o kadar kolay değildir bence. elbet bi bilen olup anlatır ama o kadar kolay olsa herkes coder,temacı falan olur paranın amına koyardı panpa

  • GibsonRules  (15.10.13 11:53:50)
Themeforest icin

Yaptigin tasarim genele hitap etmeli, şik ve sade olmali.
Responsive olmali.
Tum browser ve cep telefonu vb alet edevatla cok iyi gecinmeli.
Editlemeye musait olmali ve kod yapisi yalin ve duzgun olmali.
İlk uyelikte sattiginin yuzde 50sini envato alir, satisin arttikca bu yuzde duser.
Yuzbinlerce tasarimin arasindan siyrilip iyi satis yapabilmek icin iyi is cikarmali ve teknik destegi cok saglam tutmalisin

Tabi her geleni de almiyorlar. Once basvurup portfolyonu gonderip onay beklemen gerek.
  • brkylmz  (15.10.13 14:01:56 ~ 14:03:15)