Protein tozu gideri/masrafı?

Vücut geliştirmeye başlamak için spor salona yazılmayı düşünüyorum. Bugün gittiğim bir salonla yıllık 950 liraya anlaştım da nitekim.

Yalnız protein masraflarıyla ilgili aklım karışık biraz. 640 liraya dörtlü protein paketi vereceklerini, bunun da 2,5 ay beni götüreceğini söylediler. Bu işten anlayan arkadaşlar vardır diye soruyorum, çok uçuk değil mi bu rakam?

İnternetten baktığım kadarıyla 1 kiloluklar 200 civarlarında satılıyor. Kazıklamaya mı çalışıyorlar yoksa bu dörtlü pakette çok acayip faydalı bir takım şeyler mi bulunuyor?

Fazla uzatmadan şöyle sorayim,
Gitsem internetten 200 liralık proteinlerden satın alsam, kullansam sorun olur mu?

yıllardır fiyat performans olarak en iyi seçilen optimum protein tozu 2.2 kilosu 169 tl.

www.hepsiburada.com

başka sitelerde daha da ucuza satıyorlardır. 1 kilosu 200 liraya protein tozu almak makul değil.
  • kamile necaset  (14.10.13 16:42:26 ~ 16:42:52)
ayrıca vg'ye yeni başlayanlara protein tozu önerilmez. ilk 3 ay kullanmayın diye tavsiye edilir.

  • kamile necaset  (14.10.13 16:44:16)
optimumdan da pahalı (bkz: muscletech) var (bkz: twinlab) var ve fiyat/performans optimum tamam ama performans olarak en iyi ve en pahalı olan (bkz: weider) var 200 den bile fazla. yani yok değil var.

  • Thunderbirds  (14.10.13 16:56:20 ~ 16:56:33)
weider'in kilosu 200'den fazla değil. 3.1 kilosu 270 lira.

1 kiloluk olanlar da 149 tl. www.hepsiburada.com
  • kamile necaset  (14.10.13 17:06:20)
1 kilosu 200 lira olan yok tabi soruyu tam okumamışım.
varsa bile sınırlı sayıda olan bazı markaların (bkz: musclemeds carnivor) %+90 üzeri beef proteini olabilir.
yada ona en yakın üretimden kalkan %99 saf protein olan (bkz: bipro) tarzı supplemetler olabilir.
geçen sene üretimden kalktı çok maliyetli olduğu için
www.proteinmarketi.com

1400gr 198 tl oda hardline olmasına rağmen. yani bu ürünü yurt dışından getirmeye kalksan 200 lirayı geçer. tabi gerek var mı kesinlikle yok. buna vereceğin parayla optimum gold + kreatin + glutamin kombini yapsan yeter de artar bile daha daha amino tablet (bkz: bcaa) (bkz: Nox2) (bkz: tribulus terrestris) bunların hepsi protein tozuyla kombine edilebilecek muhteşem ürünler

m1310.hizliresim.com
örnek aldığım kombin
  • Thunderbirds  (14.10.13 17:22:00 ~ 17:31:39)
640 ne abi oha daha yeni başlayan adam için. 3 aylık toz 130 lira filan ediyor, ne kadar ek ürün var o öyle.

  • yeni dunya duzeni  (14.10.13 18:00:17)
Buyuk ihtimal gecirmeye calisiyorlar. Gerek yok almayin. Hatta protein tozu kullanmaniz da sart degil isin asli. Siz bir baslayin sonra duruma gore gerekirse alirsiniz.

  • espandon  (14.10.13 18:48:31)
sporsalonundan protein tozu alinmaz. hep pahali olur

  • ceycey e  (14.10.13 22:48:54)