17 yaşındaki bir kıza aşık oldum.

28 yaşındayım.öncelikle belirteyim sapık filan değilim.bi kursta tanıştık bu kızla.ilk başta kardeşim gibi bakıyordum,hep takdir ediyordum.aşırı karakterli,saygılı biri.sonra kurs bitti,üstünden bir kaç gün geçmeye başladı ki beni garip duygular sardı.resimlerine bakıyorum,uyurken ona sarılarak uyuduğumu hissediyorum.ve üstüne basa basa söylüyorum kötü bir amaçla düşünmüyorum bunları.çok saf bir şekilde bu duygularım.kendime anlam veremiyorum.ben hayatı boyunca aşka en son inanacak kişi,aşk bazında duygulara önem vermeyen.hep derlerdi "doğru kişi çıkmamış karşına,ondan inanmıyorsun" diye.sanırım doğruymuş.şimdi doğru olduğuna inandığım kişi çıktı ve benden çok küçük.şu an onun 6-7 yaş daha büyük olmadığı için resmen ağlıyorum.çocuk filan değil,olgun.fakat yaşı küçük,olmaz bu iş.ilk defa inandım ve elde edemiyorum.acısını tarif edemem.kendini aşk denen büyü için mahvedenleri şimdi o kadar iyi anlıyorum ki,ama benim olayım öyle çıkmaz da,öyle değişik ki.bi adım atsam bile mantığa,usüle uymadığı için sonsuz çaresizim.bilin istedim.

28 yaşındasın 17 yaşında bir kıza nasıl aşık olabiliyosun? Aranda 11 yaş var nasıl o gözle bakabiliyosun?

  • kanpa  (13.10.13 23:46:25)
unut hacı.

  • zlipknot  (13.10.13 23:46:26)
Çocuk daha o. İstediği kadar saygılı mükemmel olsun. Çocuk. Bunu kabullen.

  • shejia  (13.10.13 23:47:45)
17 yaş = çocuk. Olgun davranıyorsa olgun çocuk.

  • skatheist  (13.10.13 23:48:55)
kanpa,

bir gün bu yazdıklarımı biri buraya yazmış olsaydı,inan ben de senin gibi yazardım "çocuk o" zaten ben de diyorum,çocuk evet.fakat anlayamadığım şekilde kaptırmışım kendimi.insanın elinde değil,ne yapayım.
  • mehmetoloji  (13.10.13 23:49:08)
her şeyin olmasına her ihtimale inanırım.olmuştur,yargılanmaz da bu.ne yapacağın konusuna bir şey diyemem ama aşkın gözü kördür ve türevleri sözler boşuna var olmamış değil mi ?

anlıyorum aslında.
  • uzunuzunilgi  (13.10.13 23:49:51)
abi sapık değilim diyorsun da, neyse...

unut o işi.
  • sen git ben geliyorum  (13.10.13 23:50:08)
neden bu kadar imkansız aşk muamelesi gördüğünü anlamadım.
olabilir yani gayet normal.
sanki 80 yaşındaymış da 13 yaşında çocuğa aşık olmuş gibi bir şekilde davranılmasının anlamı yok.

ama bazen böyle uyumlar yakalanabiliyor.

sadece onun sizin hayat görüşünüze sahip olamayabileceğini düşünerek, normalden biraz daha sorumlu davranmanız gerekebilir.

28 de bir erkeğin çok olgun olduğu bir yaş değil.
"28 yaşında koskoca adam" falan diye bir şey yok yani.
erkek dediğin zaten 35'inde ancak gerçek anlamda her şeyiyle erkek oluyor.
o da olabilirse.
  • blatta hiberna  (13.10.13 23:50:35 ~ 23:52:10)
Bildim peki.

Hic bulasma.
  • cecilia  (13.10.13 23:51:53)
yemez hacı uğraşma.

  • RaZeus  (13.10.13 23:52:28)
17 yaşındaki biri çocuk değildir, evet cahildir belki olgunlaşmamıştır filan da çocuk değildir. 13-14 15 yaşlarında olsa tamam ama 17 yaşındaki bir kıza aşık olmak ayıp da değildir sapıklık da değildir. kız 18 yaşında olsa kimse çocuk demeyecekti. tuhaf.

  • dedi palyaco  (13.10.13 23:54:42)
go for it.

  • efrasiyab87  (13.10.13 23:56:01)
kısa süreli bir etkilenme olabilir. muhtemelen küçük kızdan bir iki muhabbetten sonra soğursun. düşünce ve yaşam biçimi olarak aranızda dağlar kadar fark var. o yolda sekerek yürüyen bir ergen, sense hayatta bir çok şeyi tatmış ve hayattan bıkmış bir yetişkin.

  • hepiniz oleceksiniz  (13.10.13 23:56:48 ~ 23:58:03)
Duyuruyu 2 sene sonrasina uyarla. Tekrar sor. Kabul gorurse sana cesaret verip mutlulukar dileyelim.

  • polkaf  (13.10.13 23:57:31)
herkese eyvallah.

bazı şeyler elde değil.şu dünyada aşık olacak son insandım,en derinden hissediyordum gerçekliğini.ama gün geldi inanç kapımı çaldı fakat imkansızına.garip ve tuhaf şeyler.kötü biri değilim,yanlış anlamayın.gözyaşı döken biri nasıl olurda samimiyeti aldatır.
  • mehmetoloji  (13.10.13 23:58:25)
bi sene sabredin, sonra, efrasiyab87 + 1

  • compadrito  (13.10.13 23:59:30)
aşkın yaşı yoktur. yaş farkı şu an için çok büyük gözüküyo evet ama misalen o 25 sen 36 olsan bu kadar batmazdı. şu an için yapabileceğin bi şey yok. onun da sen de gönlü olsa bile toplum tarafından kabul göremezsin şu anda. biliyorum çok zor. ama katlanmak zorundasın. beklemek zorundasın.
bu arada aşık olduğun kişi çok şanslı bence.

  • mtfbwy  (14.10.13 00:00:20)
etrafımdaki hiçbir 28 yaşındaki erkek, 17 yaşındaki bir kızla iletişim kuramayacak kadar ununu elemiş, eleğini asmış değil.

amma abartıyorsunuz yani 28 yaş nedir ki 17 yaş onun yanında çocuk kalsın?

zaten kadın-erkek ilişkisinde ideal yaş farkı 5-6dır.
11 de o kadar abartı değil.
50 yaştan bahsetmiyoruz.

evet, 40 ve 51 gibi değil elbette.
ama olamayacak bir şey de değil, gayet normal.
  • blatta hiberna  (14.10.13 00:02:44)
ibrahim tatlıses kurşunlandıktan sonra 59 yaşındayken sanırım 25-30 yaşlarında biri ile evlenmişti oluyo yani böyle şeyler , iboya kimse bişey demez sana söverler.

kız 20 sen 31 yaşında olsan tamam derdim 11 yaş olsun derdim ama burada asıl sorun yaş farkı değil kızın çok küçük olması.
  • zlatanibrahimovic11  (14.10.13 00:13:44)
kadınlar olgun erkeklerden hoşlanır diye bi genelleme var bence ona sığınıp duygularını aç. tabi yasal olması için azcık daha beklemek lazım ama ben hiç yadırgamadım. kursta tanışmışsınız zaten, yani üzerinde lise üniforması yok bi şey yok e makyaj da yaptıysa sizin onu 20-21 sanmamanız için bi sebep yok. bu moda yarışmalarını falan izliyorum arada, abi bakıyorum kız 20 yaşındayım diyor, yolda görsem abla derim ve o benden küçük. yani kızların yaşı pek öyle anlaşılmıyor uzaktan, tanışmadan. en azından ben anlayamıyorum. eğer tanıştıktan sonra ortak bi paydada buluşabildiyseniz ben bi engel göremiyorum.

herkes anasına babasına bi baksın aralarında kaç yaş var diye önce. ben de çok yaş olayına sıcak bakmıyorum ama sizin gibi bi durumda şansımı denerdim.
  • nickimin hakkini veremedim  (14.10.13 00:15:07)
blatta hiberna +1

abi uzayda mı yaşıyorsunuz ya, artık kızların hepsi cin gibi. 17-18 ufak yaşlar değil. ilkokulda başlıyorlar sevgili edinmeye. adam da 28 yaşındaymış ne var yani. yaş farkı falan sorun olmaz, hali hazırda arkadaşlık kurabiliyorsanız sevgili neden olmayasınız
  • juninho77  (14.10.13 00:15:41)
Ne 17 ne 18, bana kalsa kadını erkeği minimum bi 25'ten önce kendine gelemiyor, toptan çocuk. O 11 yaş dediğiniz şey de 20 altı ve 20 üstü için uçurumdur. Ancak 30'dan sonra nispeten kapanmaya başlar.

  • saatgeceninonikisi  (14.10.13 00:22:05)
olmayacak iş değil bence de.
bu kadar umutsuz olma mehmetoloji.

  • pinkket  (14.10.13 00:25:45)
Ergenler yapmaz senin yaptığın bu muhabbeti. Yaşının adamı olmayı dene.

  • kanpa  (14.10.13 00:26:58)
benim annemle babam evlendiklerinde annem 17 babam 27 yaşında imiş.. 34 senedir de evliler gayette sevgi dolu bir ailede büyüdüm, çoğu kadın kendinden büyük erkeklerden hoşlanabilir senin için kötü yanı şu kızın dünüyle bugünü yarını aynı olmaz 17 25 30 kadınlar için özellikle o kadar çok fikir değişikliği oluyor ki işte bundan dolayı olmazz..

  • dusundumdusundumdurdum  (14.10.13 00:27:29)
meseleni tam olarak okumadım.

ama eğer gideceği tahammülü ilgilendiriyorsa kafandaki aşk buradakilerin ya da başka yerde kim varsa dinleme ez git.
  • agy3  (14.10.13 00:35:04)
kurcalamabozarsin,

iğrenç olan ne.yazdıklarımı dikkatli okudun mu? elimde değil diye üstüne basa basa yazdım.
  • mehmetoloji  (14.10.13 00:50:18 ~ 00:50:55)
1 sene daha sabret.

  • jamswety  (14.10.13 00:53:55)
leonardo dicaprio 30'lu yaşlarında edindiği tüm sevgililer 21-22 yaşından küçüktü bildiğim kadarıyla. sorun olan yaş farkı değil de, 17nin küçük bir yaş olması. aslında bir çoğumuzun annesi veya büyük annesi o yaşlarda evlenmiş, 17 yaşına kızlar küçük çocuk değil. her bokun farkında, kendi hayatlarıyla ilgili karar verebilen insanlar ama yine de ne bileyim 17lik kıza bakınca siması falan özellikle de hareketleri çocukça geliyor, ama gönül bu ota da konar boka da demişler.

önümüzdeki 3-5 sene kızın kişiliği çok değişecek, üniversiteye gidecek oradaki ortamına göre davranışları ve görüşleri çok alakasız yönlere çekilecek muhtemelen.
  • r_u_h  (14.10.13 00:56:21)
11 yas oyle abartilcak bir sey degil. Bir de kiz 13-14 degil ki artik kadinliga yaklasmis. Ne olacak allasen? Denemekten zarar gelmez.

  • cassidy fairylady  (14.10.13 01:05:18)
Nasıl bu kadar "hayır, kesinlikle olmaz" yargısıyla yaklaşabiliyorsunuz anlamadım.
ya yaşlar ve cinsiyetler ters olsaydı? o zaman nasıl görünürdü durum?
Vurgulamak için söyledim, bunların hepsi "görünüş" fikri. Kızın, erkeğin karakterleri, ilişki beklentileri özel olarak değerlendirilmeli bence bu önyargılardan önce.
ayrıca ilişkide kız tarafı daha idare edilmesi gereken kısım oluyor. İnsan ilişki için idare etmeyi zaten ileriki yaşlarda ve ancak sevince öğreniyor genelde, o yüzden erkek kısmısı da buna razıysa iyi bir denge olabilir belki de.
Saf hislere güvenip hareket etmek, elalem ne der'den korkup o duyguları ziyan etmekten iyidir kanımca.
  • neynep  (14.10.13 01:42:53 ~ 01:44:41)
ya herşeyi anlarım da kendi annem babam dahil, tanıdığım pek çok çiftin yaş farkı 10-11.

belki biraz bekleyip 18inden sonra bu ilişki üzerine çalışırsan yanlış anlaşılmazsın.
  • zlatan1937  (14.10.13 01:45:01)
boşver ile 1-2 sene daha bekle arasında kaldım.

  • baldur  (14.10.13 08:50:48)
gayet normal kızlar tanıyorum ki kendileri 22-23 yaşında olmasına rağmen 30 yaşında sevgilileri var, hatta 24 yaşında bi tanesi evleniyor 30 yaşındaki sevgilisiyle. hatta benim hakiki öz eski sevgilimin 19 yaşındayken 29 yaşında bi adamla 3 yıl süren de bir ilişkisi olmuş. bana sorsan normal değil derim böyle bir ilişki, öyle şey mi olur lan, ne konuşacaksınız ne anlaşacaksınız, derslerine de yardım ediyo muydu derdim, dedim de nitekim ama yapmış onlar sen niye yapamasın. benim gibi hırbolar da öyle şey mi olur der geçer.
bekle bence biraz daha en azından üniversiteye gitsin lan. lisede öyle şey mi olur amk.

bu arada babasıyla sorunu olan kızlar, erken yaşta babasını kaybedenler, ayrı aile çocukları, kısacası baba sevgisi görmemiş kızların yaşça büyük erkeklerden hoşlandığı bir gerçek.

hayırlısı olsun.
  • ilkot  (14.10.13 11:44:59)
abi taşak mı geçiyorsunuz ya ? kaçıncı yüzyıldayız, bu kadar da tek tipçi olan başka toplum yoktur herhalde. kız 17 adam 28 yaşında, 17 yaşına çocuk diyene gülüyorum o ayrı da sanki kız 17 adam 54 yaşında gibi yorumlar yapılmış. 17 çocuksa 28 de çocuk. arada 11 yaş var lan ne ki 11 yaş gayet normal. valla kızın gönlü varsa çok da güzel olur hacı ama ne olursa olsun kızın 18'e girmesini bekleyip öyle faaliyete geç.

  • gates  (14.10.13 13:16:06)
17 yaş nasıl çocuk aq
tek sıkıntı yaş farkı ama o kadar da ciddi değil hatta aslında o da sıkıntı değil
sıkıntı kızın gönlü olup olmaması
  • Fakin idiyıts  (14.10.13 13:28:13)
abi iyi hoş, çok güzel birilerine böyle bir şey hissetmen de 17 yaş yani, uymaz. yani 17 yaşında olan birinin ne kadar olgun olursa olsun çocuk olduğu gerçeğini hiçbir şey değiştirmez. bunu "çocuk" lan daha o napıyon terbiyesiz anlamında söylemiyorum ama.

  • awareim  (14.10.13 17:15:50)
bu insanların kalıp tuğla gibi kafaları pek almaz pek uğraşmayın.

sevgi beğeni bunlar yaşla çok alakalı şeyler değil pampalar bu 1

geri kalan çıkarımlar hep "hem ne konuşcan onla?" "25 yaşında gelince ayrılırsınız (bak bak içten pazarlıklı)" dan ileri gidemiyor.

hayır şimdi 30 yaşında kadınsın 18 yaşında çocuğu tavlayamıyosun diye çık çık çık yapmaya gerek yok be hanım abla.
herkesin hayatı sizin gibi memur hayatımı allasen.
  • fukka  (14.10.13 19:59:17 ~ 19:59:57)
Aradaki 11 yaş belki 41-30 arasında olsa görmezden gelinebilir diye düşünüyorum ben ama 17-28 için olmaz.

Senin yaşadığın hayatın sadece yarısını yaşamış düşünsene yani eğer bir ilişki başlasa bile uzun soluklu olacağını sanmam.
  • sonea  (15.10.13 14:15:12)
kızı kendine aşık edip aradaki yaş farkı yüzünden daha sonra terk edersen adam değilsin.

biraz zor olabilir, sorumluluk gerektirebilir ama olur. neden olmasın ulan?
  • mutevazi  (16.10.13 01:29:44)
hiçbirşey "olmaz" değildir. rakamlara takılmak nedir yani, iki kişinin hisleriyle ilgili bişey. ikisi de isterse olur.
sen de o kadar umutsuz olma kardeş. tamam olsa güzel olur da o varsa, başka biri de vardır sana uygun.

  • neynep  (26.01.14 12:36:03)
EĞER GERÇEKTEN SEVİYORSAN, BAK GERÇEKTEN SEVİYORSAN DİYORUM, KIZI 2 SENE FALAN TAKİBE AL AÇILMADAN. SONRA KIZ 19-20 SEN 30 OLDUĞUN ZAMAN AÇILABİLİRSİN. BAK DEDİĞİM GİBİ YANLIŞ ANLAŞILMAMAK İÇİN SADECE TAKİBE AL ŞİMDİLİK. EE TABİ O SÜRE ZARFINDA KIZ BAŞKASINI SEVEER Mİ ORASI DA AYRI MUAMMA. ŞU AŞAMADA ORTAYA ÇIKRASA YANİ SÖYLERSEN OLAY ÇOK FARKLI YERLERE GİDER.

  • everythingok  (26.01.14 12:58:03)