P307 Kutup başını söküp taktım aracın kapıları açılmıyor?

Merhaba,

Enterasan bir problemim var

5-6 ay önce aracın aküsünü değiştirdim , adam muhafaza kutusunu takmayı unutmuş.Günler geçti.Yarın memlekete gidicem bagajda telaşe olmasın diye takayım dedim.

Artı kutup başı çıkardım kutuyu yerleştirdim.Geri taktım , aracı ne uzaktan kumanda ile nede şöför tarafındaki manuel çevirmeli kumanda ile açamıyorum.

-Aracın içindeki merkezi kilit tuşu üstündeki ışık yanıp sönüyor.
-Kutup başlarını iyice temizledim , nafile.
-Akünün voltu 12.35.
-Kumandanın pilini değiştirdim ,olumsuz.
-Şase yaptırdığımı düşünmüyorum + ucu hiç bir yere değdirmedim.

Merkezi kumandayı anladım ama manuel kumanda nasıl açılmaz hayretler içinde kaldım.

Aklınıza bir fikir geliyor mu ?

Teşekkürler.

tamamen sallamasyon yazıyorum. arabam yok, manuel kumanda nedir bilmem. kutup başını tak çıkar yapın ya da akü bağlantısı kesikken manuel ile deneyin.

  • orijinal nick bulamadim  (13.10.13 20:09:20)
onlarıda denedim şef , banamasın demedi.

  • erginsak  (13.10.13 20:20:07)
aküyü tekrar sökün, 15 sn bekleyin, aküyü bağlayın, 10 sn bekleyin, sonra açmayı deneyin.

  • marcelorios  (13.10.13 20:36:13)
Sigortasına baktınız mı? Sigorta olabilir.

  • tzum_tzum  (13.10.13 20:43:17)
www.bba-reman.com
bsi ne ise sıfırlanmış. serviste yeniden programlamışlar.

  • sutlu nescafe  (13.10.13 20:52:14 ~ 21:27:39)
Hapı yuttuk desenize :(

  • erginsak  (13.10.13 21:23:34)
En makul cevabı tiklememişsiniz. Bence de merkezi kilit sigortası atmıştır. Eğer başka bir sıkıntı yoksa. Sorun sadece kilitte ise.

  • kibritsuyu  (14.10.13 07:36:42)