Iphone uzmanları buraya!!!

Duyuru acil önerilerine ihtiyacım var:

Şimdi teknolojiden hele telefonlardan zerre anlamam.
İşimi görmesi yeterli (arama-msj-whatsapp-intagram-internet-kaliteli foto çeken-ve en az 1-2 sene sorun çıkarmayacak, işte hepsi bu:)

bugün en geç yarın İstanbul dışına çıkmadan bir telefon almam lazım.

Şimdi şu seçeneklerden hangisi?

1. Iphone 4, 8 gb, 1079 tl,
gold bilgisayardan gidip tek seferde nakit alabilicem.

2. Iphone 4s, 16 gb, 1600 tl
yine gold dan 900 tl nakit, gerisini taksit yaptırıp alırım
ama 4 varken, 4s e ne gerek var sorusu geliyor aklıma

3. Iphone 4s, 16 gb, 900 tl
ikinci el, tel yurtdışından gelmiş kayıtlı, temiz vs. ama ilandan alıcam, ne kadar güvenebilirim ya da yurtdışı tel. da sorun yaşar mıyım?

4. Iphone 4, Aveadan almak,
hattımı faturalıya geçiricekler, paketle birlikte nakit ödeme 600 tl gibi +kredi kartı ödemesi yine 600 tl+ayda 70 küsur gibi fatura

Başka öneriniz varsa da hepsi kabulum..
Sağolun, varolun..

iphone 4 asla almayın artık yavaş ve kaybolmak üzere. 4s 900e uygun.

  • excespeace  (12.10.13 18:00:54)
iphone 4 almayın. 4s bile almayın bence. yeni 5s çıktı, 6 geldi mi 4s de iptal olacak.

  • liriamer  (12.10.13 18:23:34)
iphone almak zorunluluğunuz yoksa, neden iphone alıyorsunuz ki? Ya eski model ya da ikinci el alacağınıza, ya da daha beteri, taahhütlü telefon alacağınıza samsung veya htc gibi android işlem sistemli bir telefon alın, hem çok daha ucuza alırsınız ?

edit: android işlemcili yazmışım :)
  • ben bizzat kendim  (12.10.13 18:40:34 ~ 20:19:55)
İphone 4 kesinlikle çok yavaşi uzak durun.

Apple tercih edeceğim diyorsanız iphone 5 den aşağısını düşünmeyin.

Ama size tavsiyem htc veya general mobile'ın discovery gibi bir modeli vardı onu inceleyin.
  • grimer  (12.10.13 20:03:00)