giyim markaları karşılaştırması

bilindik giyim mağazalarının(markalarının) en kalitesi hangisi sizce? karşılaştırma yapar mısınız?
-zara
-gap
-h&m
-bershka
-oxxo
-pull&beer
-stradivarious
-diesel
-mango
-polo garage
-desigual
-abercrombie&fitch
-forever new
-benetton
-levi's
-beymen
.

bana göre .... marka iyidir. çünkü....

bunların dışında aklınıza gelen ithal&yerli kaliteli markalar sizce hangisi, aklıma gelmeyenler vardır tabiki?

ben seçimimi diesel,abercrombie ve beymenden yana kullanıyorum.

diesel çok sağlamdır,abercrombie spor casual şeylerde şık,beymene değinmeye gerek yok ehehe

bide vakko vardır ki ona değinmiyorum

erkek 22
  • GibsonRules  (12.10.13 01:55:59)
levi s dünya ünlü ve kaliteli ama diesel daha farkli ve cok kaliteli kot pantalon yapar ve tüm dünya da tutulur

  • samiabi19  (12.10.13 01:56:41)
ermenegildo zegna, beymen, vakko

  • monkey  (12.10.13 01:56:59)
en kaliteli, en pahalı, en lüks, en iyi vs diyorsan:
-armani
-valentino
-lanvin
-chanel
-givenchy
-dior
-yves saint laurent
-hermes
-louis vuitton
-prada
-gucci
-calvin klein
-michael kors
-ralph lauren
-donna karan

aklıma ilk gelenler.
ki sondaki birkaç isim nispeten daha yeni sonuçta.

kalite anlayışına göre değişir.
sonuçta senin saydığın markalar daha fazla kitleye hitap eden, orta ya da orta-üst sınıf markalar.

o tarz bir şeyler istiyorsan saydıkların dışında benim de aklıma pek bir şey gelmedi.
hepsini/çoğunu saymış gibisin.
ama gerçi beymenle oxxo da aynı sınıfta değil.

kalite anlayışına göre değişir ama dediğim gibi yani kaliteden ben o saydıklarımı anlıyorum.

bunların arasında da mesela benetton eskiden çok iyiydi, bu aralar bozdu.
orta okulda aldığım merserizelerin rengi atmadı hala, taş gibi.
ama yeni aldıklarım 2 yılda eskiyor.

ya da mesela valentino, armani ve calvin klein'in kotları güzeldir.
hem kalıp, hem kalite/dayanıklılık açısından.
diesel'i beğenmiyorum şahsen.
1 yılda ağı erimişti aldığım kotun.
ki kilo sorunum falan da yoktu yani.
göreceli işte, zor yani "şudur" demek.
  • blatta hiberna  (12.10.13 02:00:57 ~ 02:03:31)
beymen, karaca, damat, vakko genelde tercih ettiğim markalar, cavuru zengin etme ihtiyacı hissetmiyorum hele özellikle tekstilde.
ihraç fazlası bulursam inditex grubun, h&m'in, a&b'nin vs türkiye üretimi olanlarını alırım da bize itekledikleri çin pakistan çöplerine para yedirmem şahsen.

  • kyha  (12.10.13 02:07:55)
zara en tarzıdır ötesi yok, diğerleri tarzına yaklaşamıyor. h%m fiyat performansta en iyisi. jack%jones da son derece kalitelidir. Gap de fena değil. Ama ortasınıf bir çalışan için en iyisi Massimo Dutti'dir. Ayrıca Türkiye'de beymen de güzeldir.

  • suleyman kargi  (12.10.13 04:01:17)
Mudo iyidir mudo.

  • halitkin  (12.10.13 09:44:26)