Bu PTT kargo manyak mı?

t1310.hizliresim.com

bana dün öğlen 3'te gelen kargoyu bugün sabah 8'de geri göndermişler kimse almadı diye. dün 3'te gelen kargonun akşam 6'da bekleme süresi bitmiş. bugün öğlen 2'de gittim dağıtıcıya geri gönderildi orayı arayın dedi. sonra dağıtıcıyı aradım ordaki kadın bana prosedüre göre kargonun bekleme süresi bir haftadır, söyleyin geri çeksinler dedi. ben de evde olmadığım için babama söyledim git söyle geri çeksin kargoyu dedim. adamla tartışmışlar, ben aradım bizim ordaki şubeyi ben de bağırdm çağırdım. bayram öncesi olduğu için bekletemezmiş. lan mal. 3 saat içinde kargonun bekleme süresi mi dolar? sonra sinirli sinirli tamam arayacağım falan dedi de gitti o kargo biliyorum. bayram girdi araya bir kere. n'apayım ben? şikayet edebileceğim bir yer var mı?

not: bir de anlamadığım şey bu ptt kargoyu kuryeyle eve teslim etmiyor mu? eve de gelmedi direkt gitmiş bu sabah.

PTT kargo manyak.

Kuryeyle eve teslim etmesi lazım. Evde yoksan da kapına ya da apartman girişine sticker yapıştırıp adını soyadını ve kargonun olduğunu belirtmesi lazım. Şikayet etsen de bir sonuç alamazsın. Sonuçta devlet kurumu. Ama şubede bağırıp çağırmış olman tekrar ücretsiz bir şekilde paketini getirmelerini sağlar en fazla.

(bkz: memur pişkinliği)
  • armagan  (11.10.13 20:14:33)
Ben şubede bağırıp çağırmadım. Okula gidiyordum okula giderken öğlen kargoyu alayım dedim adam bana geri gönderildi dedi. Dağıtıcıyı arayın dedi. Ben de aradım, dağıtıcı şubedeki kadın bana dedi ki prosedüre göre bir hafta bekletmesi lazımdı, söyleyin geri çeksin kargoyu. Babama söyledim evde diye, gitsin söylesin diye. Adam "bayram var ben nasıl bekletseydim" demiş. çekmemiş geri kargoyu. sonra ben aradım adamı baya bağrıştık telefonda. bilmem nereyi arayacağım dedi de kesin bi bok yapmadı biliyorum. hem kendi hatası hem pişkin şerefsiz. bugün bütün gün bu işle uğraştım. kitaplarım şimdi kim bilir nerde?

  • electra kompleksi  (11.10.13 20:19:44)
bir kargoyu istanbul'un bir yakasından öbürüne 6 günde götüren bir firma. ne beklenir?

  • hicazkar  (11.10.13 22:35:37)