yakışıklı değil ama sempatik

hah aynen bu kategoriye giriyorum. yakışıklı sayıldığımı pek düşünmüyorum, çirkin de değilim de, esas olayım sempatiklik. yaşımdan küçük gösterdiğim kesin. bir de çocuk ruhluyum ciddi manada. hala pokemon oynuyor, oyun konsolu kumandası şeklinde sırt çantası kullanıyorum falan.

şimdi, dişilerin genel olarak olgun erkek sevdiğinin bilincindeyim. olgun da bir bireyimdir özünde, ancak böyle cool takılan karizmatik adam asla olmadım, istesem de olamam. gece gece merak ettiğim şudur ki, şu ana kadar ne kadar kızla tanıştıysam hepsiyle direkt arkadaş ayağına muhabbet gelişti. niye böyle olduyu sorgulamıyorum, ancak bir gün karşıma gerçekten hoşlandığım biri çıktığında da aynı şeyin olmasından korkuyorum.

ne dersiniz, benden adam olur mu?

olur tabii hocam niye olmasın aslında şu anda da adamın dibisin aslında ama kendine bakış açınla alakalı bir şey bana kalırsa. çok da samimi olma kızlarla ani bir şekilde samimi olunca arkadaşlık olayına yatıyor olay, sebebi de kızlar hemen yollu görünmek istemiyorlar arkadaş ayağı yapıyorlar falan. mesafeni korumalısın biraz.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (11.10.13 03:15:35)
@karakteristik: pokemonlu sırt çantası değil yalnız, oraya lütfen dikkat.

  • knight of cydonia  (11.10.13 03:26:15)
hocam ben orayı fark etmemişim gece gece sen napmışsın öyle. ben de acayip severim bilgisayar oyunlarını hatta bazı nerd muhabbetlerini falan tabii sadece bazılarını ama dışardan hiç belli etmem sen de öyle yapacaksın ben bi tane kız görmedim böyle bir erkekten hoşlanan.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (11.10.13 03:28:39)
hiconsumption.com

çanta şu yahu, sıkıntı yaratır mı? yaratır demeyin, nasıl ayrılayım ben bundan?
  • knight of cydonia  (11.10.13 03:32:42)
kendi sikletlerinle takılacaksın. karizmatik ve cool kadınlardan uzak duracaksın. gerçi çocuk ruhlular da hep kuğul tipleri sever, kendimden biliyorum. şaka lan, kendimden falan bilmiyorum. gözlemlerime dayanarak konuşuyorum. senin de işin zor. dışarı fazla yansıtmasan olur.

  • kislar gecmez beresiz  (11.10.13 03:33:17)
hacı adamın dibiymişsin ya. sana gelsin www.youtube.com

hatunlar senin gibi adamlara çok bakmaz ama. malesef panpa.
  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (11.10.13 03:34:54)
yapma o çanta olmaz. çok zor bir şey değil ya bi gömlek bi keten pantolon giyeceksin, teknoloji muhabbeti asla ama asla yapmayacaksın karşındaki dişi yapmadığı sürece havadan sudan konuş gitsin işte "nerd" gibi görünme de naparsan yap şansın olur baya.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (11.10.13 03:37:04)
madem öyle, bu da sana gelsin: www.youtube.com

  • kislar gecmez beresiz  (11.10.13 03:38:48)
@bugunku antremanda goz dolduran futbolcu: hatunlar değil zaten istediğim şey de, dediğim gibi bir gün karşıma özel olduğunu düşündüğüm biri çıkarsa onu kaçırmaktan çok korkuyorum.

@kislar gecmez beresiz: zaten kendi sikletimde takılırım, olgun birinin nasıl benimle işi olmayacaksa benim de onunla olmaz. dışa da çok yansıtmıyorum, yani bir arkadaş ortamında çıkarıp ds oynamaya ya da "abi ya mega charizard x süper değil mi!" falan gibi muhabbet açmaya çalışmıyorum ancak yine de az da olsa o çocuksuluk okunuyor dışarıdan. daha büyüyemedim mi acaba tam olarak?
  • knight of cydonia  (11.10.13 03:39:01)
@proletarier aller lander vereinigt euch: giyim tarzımda radikal değişikliklere gittim aslında, baskılı tişört giyerken bir anda dediğin gibi gömlek giyen biri oldum. nerd muhabbeti asla yapmam, nerd de değilim çok, sıkıntım "çocuk lan daha bu!" diye mi görünüyorum endişesi. yoksa nerdlük yok allaha şükür.

  • knight of cydonia  (11.10.13 03:41:54)
daha ne kadar büyüyeceksin? charizard bile olmuş mega. bana göre hava hoş, sana göre hava hoş, kime göre hava hoş değil ulan o zaman? kafaya takacağın bir durum değil. sonuçta mizacın, doğan bu. kimyanın uyduğu biri çıkarsa karşına zaten, içinde bir şüphe uyanmaz. endişelenme.

  • kislar gecmez beresiz  (11.10.13 03:43:55)
@kislar gecmez beresiz: "daha ne kadar büyüyeceksin? charizard bile olmuş mega." gece gece sesli güldüm, süperdi.

  • knight of cydonia  (11.10.13 03:49:45)
pokemon seven bir kızla olur mesela...

  • ermanen  (11.10.13 04:03:04)
kendin ol yahu kasma kendini hiç, ne güzel doğal bir insansın işte daha ne olsun.
nerdlüğün geekliğin ne kusur var hem, arada çanta güzelmiş, sen bakma millete.

  • kyha  (11.10.13 04:06:51)
yaşlan ama büyüme, kendin gibi birini de bulacaksın elbet, hele ki hiç aman kuul olayım ağır abileşeyim gibi bir düşünceye hiç kapılma.

  • kyha  (11.10.13 04:08:57)
@kyha: dediğim gibi, istesem de ağır abi olamam zaten, öyle bir niyetim de yok. yalnız nerd falan çok yalnış ifade ettim kendimi ben sanırım, tabii bir kusur değil ancak nerd de değilim. hatta mesela bienallerden, sanat filmlerinden zevk alan da biriyimdir. bunun yanında ama böyle çocuksu bir yanım da var ancak işte bu beni bazen korkutuyor bahsettiğim hususta.

olmadığım biri gibi asla olamam, olmam da zaten. tiksinç.

@herkes: çok teşekkür ederim yorumlarınızdan ötürü, sanırım olgun biri gibi davranmak değil de, nasıl anlatsam, olgun yönümü biraz daha dışa vurabileceğim konusunda karara vardım.
  • knight of cydonia  (11.10.13 04:29:14)
abi yeni tanıştığınız bi kızla nasıl arkadaş olmayı başarıyorsunuz. şöyle erkeklere de hastayım ya. yani nasıl gelişiyor ilişki neden arkadaş olarak görüyorsunuz kızları anlamıyorum? ya da bir kızla arkadaşlık kurmaya iten sebepler ne senin? erkek arkadaşın mı yok, çok mu yalnızsın? annen senin kız gibi mi büyüttü?

meriç dolu burası aq ya.
  • baldur  (11.10.13 08:32:36)
@baldur: karşı cinsle arkadaşlık kuramıyorsan o senin problemin bence. barda yalnız bir kıza yanaşıp tanıştıktan sonra arkadaş olmuyorum elbette, bir şekilde arkadaş ortamında ya da okulda falan tanıştığım kişilerle muhabbet arkadaşvari ilerliyor. nedeni de 'meriç' olmam, aynen. i am the king of meriçes.

  • knight of cydonia  (11.10.13 08:49:00)
abi ne kadar kızla tanıştıysam hepsiyle arkadaş ayağına muhabbet gelişti diyorsun. bunun detayı lazım? bunlarla sadece tanışıklığın mı var? yoksa tanışırım, belki çıkarım, bir şey olur şeklinde bakıp, sonra arkadaşlığa evrildiğin kızlar mı?

  • baldur  (11.10.13 09:12:57)
<3 olur yaaa olmaz mı?? adamın dibisin cidden.

imza: çocuk ruhlu yaşlı kadın (3 gün sonra 28 olucam mesela ben! :3 )

not: dişiler olgun erkek sever, diye bir hadise yok. bu tamamen elektrokimyasal bir olay, bu konuyla indirekt olarak alakalı bir duyuru cevabım vardı, ancak dün sildim -neden sildim ben de bilmiyorum, canım istedi- ama olgunlukla şunla bunla alakası yok, mesela bir kaç duyuru üstte de bir arkadaş tiple mi alakası var, demiş, o da değil. zaten senin de dediğin gibi, olgun bir birey oluyorsun özünde, yaş geçtikçe, ama olgunluk ne? ona bakman lazım. çünkü ben şunu anlamıyorum: "bu yaptığın yaşına uygun bir davranış değil." cümlesindeki "uygunluğu" kim belirliyor? japonya'da olsan hiç de tuhaf kaçmayacak -çünkü adamların olayı anime izlemek, josei türü anime var, bildin mi? çalışan genç kadınlara yönelik. ama tr'de izleyince "lan bu yaşta çizgi film mi izlenir?" tepkisi alıyorsun, adam bunun sanatın bir dalı olduğunu anlayamıyor yani. ya da renkli giyiniyorsun -evet, bu bana biraz çocuksu gelir her zaman, ama kendim de öyle giyinirim misal- ama bu da aslında ne bileyim, mesela çalıştığın yerde kot-tişörtle gezebiliyorsundur, ama sen istediğin kıyafeti seçersin misal, bunun gibi. yani pokemon oynaman ya da oyun konsolu kumandası şeklinde çanta kullanman senin tercihinken ve bunda da tamamen özgürken, gerizekalının tekinin gelip de "yaşına uygun değil." demesi, kafamda çok çeşitli şiddet sahnelerinin yaşanmasına sebep oluyor misal -yani direkt ağız yüz dalacaksın..- neyse, kızlara gelince, direkt arkadaş oluyorsan bunun sebebi senin tavrın değildir sadece ya da şöyle diyeyim: sen de arkadaş olarak yaklaşıyorsan, kız senden hoşlansa bile tavrını belli edemeyebilir, o yüzden karşındaki kızı suçlama. kıza hoşlandığını belli edecek, ona değer verdiğini gösterecek, kendin için bir arkadaştan farklı konumda olduğunu gösterecek şekilde davranırsan, baştan direkt arkadaş olarak giriştiyseniz bile, sevgililik yoluna gider. erkeklerin friendzone korkusu var da, o olay aslında öyle işlemiyor, kız senden hoşlandıysa, senin tavrına göre friendzone'a koyabiliyor bazen. yani kız hoşlanıyor, sen de hoşlandığın halde askerlik arkadaşı/playstation kankası gibi davranıyorsan, friendzone'a gidersin tabi. ama bunun için cool karizma olmana gerek yok, yani bir kıza hoşlandığını belli etmen için. olay orada. yani çocuk ruhlu olmayı bahane olarak gösterme, bunun olayla alakası yok, hoşlandığın kızla cesurca ilgilen. ha belki de seni baştan arkadaş olarak görmüştür, o zaman yapılabilecek bir şey yok, gerçi o denge de çok ince ama, sen ilgini göster, aldığın tepkiye göre davranışını diğer yöne itersin, yani hoşlandığını belli ettin ama kız arkadaşça davranmaya ısrarla devam ediyorsa -dikkat! bazı dişiler çekingen olduğu için onlarla biraz daha uğraşman gerekebilir :)) - o zaman arkadaş olursunuz, ama önemli olan hoşlanmanın aniden aşk-meşk'e dönüşmemesi, buna dikkat et. ben yıllardır öyle yapıyorum, gerçi insan gene de hayallere dalıyor, ama hoşlandığın kimseye olan hislerini, karşılık alana kadar o seviyede tut, çocuksu da olsan, yakışıklı da olmasan, karşılık görünce de go go go! :D

ha bir de, ben şu anda senin gibi bir arkadaştan çooook hoşlanıyorum, benim gibi çocuksu bir kız arkadaş da edinebilirsin -ha ben daha edinemedim kendisini, o ayrı.. :( -
  • pasp  (11.10.13 10:02:23)
olmadığın biri gibi görünmeye çalışmak kadar itici bir şey yok.nasıl hissediyorsan o şekilde kal.ayrıca benden adam olur mu,ne demek?adamsın zaten.herkesin kişiliği,karakteri farklıdır.

  • rock n roll  (11.10.13 11:01:57)
@baldur: yok yahu, hoşlandığım kızları friendzone'a çekmedim, hoşlandığım bir kız olmadı zaten yani öyle çıksak ne güzel olur falan diyecek kadar (karen gillan'ı saymıyorum ehehe). sadece hani karşı cinsten de bir talep henüz görmeyince, ileride hoşlandığım kişi olması durumunda onunla da arkadaş konumuna düşmekten korkuyorum, sorun bundan ibaretti.

@pasp: benim gibi arkadaşların talep gördüğünü görmek çok güzel :D dediklerini not ediyorum. bu arada direkt arkadaş olmak kızlarla şu ana kadar bir problem teşkil etmedi, dediğim gibi hoşlandığım biri olmadı çünkü. bu arada sana da kolay gelsin çalışmalarında hehe.

@rock n roll: adam derken yanlış bir ifade kullanmışım, kast ettiğim şey yetişkinlik idi. hani çocuğum da, adam olacak mıyım gibisinden.
  • knight of cydonia  (11.10.13 12:05:26)
çanta güzel hacı, çantadan ayrılma ;)

  • fempusay  (11.10.13 13:41:08)
eyvallah.. da benim arkadaş da bazen çocuksuluğun dozunu abarttığı için birbirimize defter, kalem, silgi atmak gibi salaklıklar yapıyoruz ya da kulak dibinde sesinin sonuna kadar bağırmak gibi huyları var, falan.. -kendisi 30 yaş üstü bu arada, belirteyim :) - zaten o kadar da değilsindir XD bu arada çanta süper, nereden bulabilirim?

  • pasp  (11.10.13 23:04:45)
@fempusay: çantadan ayrılmam çok zor zaten, sağol :)

@pasp: çantam pazardan, allah korusun nazardan ehehe. ebay'den aldım çantayı.

otuz değilim, o kadar da çocuk değilim bu arada yahu o da ilginç bir vakaymış, eğlenceli :) sanırım bunlar hep yaşanamayan çocukluklardan kaynaklanan şeyler.
  • knight of cydonia  (11.10.13 23:12:24)
yok çocukluğunu yaşamış dolu dolu da büyüyememiş işte :D ben de öyleyim, ama kafalarımız çocuk :D

  • pasp  (13.10.13 19:23:02)