Bir senaryo için endoskopi diyaloğu

Bir senaryo yazmaktayım.

Senaryonun bir sahnesinde, doktorun bir asistanı, elindeki endoskopi raporunu (sonucunu) hastaya okumakta. Bunu da oldukça teknik terimler ile yapmaktadır. Tanının vs. bir önemi yok. Sadece uzun, gerçek(çi) bir endoskopi raporu gerekiyor. İnternette şöyle bir şey bulup koydum ama bunun en az iki üç katı uzunluğunda olmalı:

'Rapora göre, Özofagus 1/3 distalinde mukoza hipermik olup yer yer erozyone olmuş Lümeni ve peristaltizmi normal görünüyor. Korpus: mukozası normal renginde olup, pili yapısı, peristaltizmi ve ekspansiyonu da normal. Ancak, antrum; mukozası hiperemik ve ödemli görünümde. Plor ise santralize ve açık.'

Doktor arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

özefagogastroduedonoskopi diye aratırsanız daha çok bulabilirsiniz belki.

şöyle bir şey buldum www.doktorumonline.net
  • fallopian  (10.10.13 23:13:59)
Hipermik diil hiperemik
Olmuş'tan sonra nokta var
Pili mi pli mi? Bi gugıllayın
Antrum'dan sonra noktalı v. yok
Plor mu pilor mu bi gugıllayın
  • compadrito  (11.10.13 00:14:44)
hiperemik
.
pili
; yok
pilor
  • unalub  (11.10.13 01:00:44)