öğrenci olmanın dayanılmaz kötülüğü

Arkadasın bir tanesi okulu bitirdi.Ben de uzattım ve arkadaş beni eziyor ..Moralım bozuldu lan :(

amaan niye eziliyosun sen de?hiç umurunda olmasın.

  • rock n roll  (10.10.13 17:36:06)
o özgürlüğünü senden önce kaybetti. o üzülsün. :)

  • lemmiwinks  (10.10.13 17:38:36)
o insanla görüşmeyi kes bence. gerçek bir başarısı olmayanlar böyle sikko şeyleri büyük başarı sanıp diğer insanları ezerler. allah bilir diploması mezuniyet cüppesiyle resim çektirip facebookda profil fotoğrafı da yapmıştır kekelek.

  • alice practice  (10.10.13 17:39:09)
her ikisinin de kendince eksileri ve artıları var. nereden bakmak istediğine göre değişir durum.

iş hayatına atıldıktan sonra daha iyi anlıyorsun öğrenciliğin artı yönlerini.
  • arma aski  (10.10.13 17:39:54)
uzatmadan üniversite bitirenlerin oranı sence kaç acaba?
şuan gittiğim üniversitede 1. sınıflarda 95'lü göremiyorum mesela ben fazla... çoğunluğu en az 1-2 yıl geç kazanmış kişiler. onların da bazı arkadaşları belki üniversiteyi bitirmiştir bile...(4-5 senede kazananlar da var)

şimdiye kadar görmedim, bundan sonra da göremem sanırım tüm öğrencilerin aynı yaşta olduğu bir üniversite sınıfı.

oranlara bakarsak uzatmak daha normal olan hatta. :)
  • ucan spagetticanavari  (10.10.13 17:48:05 ~ 17:59:03)
okulu resmi olarak 3,5 senede bitirdim (2 kredi daha versem 3 senede bitecekti) isteyerek 1 dönem uzattım, 4 yıla tamamladım.
2 sene yüksek lisans yaptım. 1 sene master için yurt dışına gittim.

çok da bir şey değişmiyor. yani yine de benim kadar abartma ama :D yapmasam içimde kalabilirdi, şu anda kafam rahat en azından...
  • jimjim  (10.10.13 17:49:27 ~ 17:50:48)
acımasız gerçeklerle o, senden 1 sene önce karşılaşacak / karşılaştı...
bunun neresi güzel??

  • livaneli kadir  (10.10.13 17:55:01)
şu an ogrenci olmak icin neler vermezdim..

  • jamswety  (10.10.13 18:01:33)
arkadasin degil, sen kendini eziyosun hocam. ben de okulu uzattim, bana da azicik laf etseler uzulur buzulurdum. sonra bir daha okula baslamak zorunda kaldim ve o "la geride kaldim aq, herkes okulu bitirdi" mantalitesinden cikip ogrenciligin keyfini surmeye basladim. ondan sonra da laf sokan umrumda olmadi. yani kendine bunun normal bir durum oldugunu inandirman lazim ezilmemek icin. ki normal. bir suru insan yapiyor bunu.

  • beriberi  (10.10.13 18:22:33)
olm öğrencilik kadar güzel şey mi var?

  • GibsonRules  (10.10.13 18:45:56)
krizi fırsata çevir, dışarıda takılmaya çıktığınızda hesabı ona ödet. madem mezun oldu, madem çalışıyor, madem seninle dalga geçiyor o zaman biraz sen de piçlik yap öde ulan o zaman de. ha yok hala iş bulamamış ve ona rağmen seni eziyorsa vah vah diyorum arkadaşın haline.

  • juninho77  (10.10.13 19:45:27)
Kardeşim senin onu ezmen lazım. Sabahın köründe köpek gibi işe gidiyorsun falan de akşamları patronun arıyormu de, bulursun ezecek şey.

  • The_Lollok  (10.10.13 20:59:00)
ben de uzattım ama hala okula uğramadım, yalnızlıkla yüzleşmeyi erteliyorum sanırım :)

  • megalomaniac  (11.10.13 10:41:03)