[]

Fotoğraf Boyutlandırma

Elimdeki fotoğrafları internet sitesi için belli boyutlara düşürmem gerekiyor, picasa, gimp, windows live photo editor gibi birçok programla denedim ancak 400x250 boyutlarında düzenlemek istediğim fotoğraf nedense tüm bu programlarda 373x200,333x240 vs gibi saçma sapan boyutlarda çıkıyor.

Bunun bir çözümü veya daha basit bir programı var mı?


 
yahoo'nun smushit servisi var onunla içindeki gereksiz bilgileri silip boyutunu küçültebiliyorsun, bir yere kadar işini görür. Senin kullandığın programlar çözünürlüğü düşürerek küçültüyordur, yapman gereken sıkıştırma oranıyla o ayarı tutturmak.


  • inugard  (10.10.13 09:56:57) 
Pixlr.com/editor


  • cetoxim  (10.10.13 10:26:00) 
pliska image resizer


  • premathe  (10.10.13 12:36:05) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.