Vesikalık Foto Arka Plan Renk Değiştirme

Vesikalık fotomun arka planı beyaz,
ben bunu açık gri tona çevirmek istiyorum.

Bunu online olarak yapabileceğim site bulamadım,

Photoshop CS3 yüklü bilgisayarımda ama photoshop bilmem

bunu photoshop ya da internet üzerinden nasıl yapabilirim
yol gösterecek var mı?

Eger uzerinde beyaz ya da acik renk bi sey yoksa ilk olarak photoshopta magic tool'u kullan (ama once sag alta dogru layerlarda 'arkaplan' yazan seye sag tiklayip 'arka plandan katman' secenegine tikla, boylece direk foto uzerinde oynama yapabil), beyaz kisma tikla. Eger sadece arka plani secebildiyse ne ala. Bazi kisimlar fazladan eklendiyse lasso aracini kullanabilirsin. Ustteki listede sol tarafa dogru tek kare, iki dolu kare ve bi dolu bi bos kare var. bi dolu bi bosu secersen, bu, sececegin kismi ilk sectigin bolgeden eksiltecek demek. Onunla fotoya yaklasip fazla eklenmis kisimlari secerek cikarabilirsin. Ardindan sol listedeki altta renk seceneklerinden griyi secip, sonra yine sol listede boya kovasini secip o secili beyaz alana tikladiginda istedigin renk olur.

Ya da direk magnetic tool u secip fotoya yaklasip kendi goruntunun etrafindan secebilirsin kendini. Ardindan en ust listede 'sec'e tiklayip 'ters'e tikla. Boylece arka plan secilmis olcak. Sonra yine ayni sekilde renk sec boya kovasiyla tikla.

En son ctrl+d yap, secili yerler bi gitsin. Ardindan farkli kaydet diyip jpeg de.
  • cassidy fairylady  (10.10.13 10:34:10)