Kaçak Mı? Sahte Mi? Bu Nedir Arkadaş?

Bugün gözümün önünde bir arkadaşım(harbiden), Ankara/Sakarya Cad. üzerinde bulunan telefon borsası denilen yerlerin birinden, 400 Tl'ye samsung galaxy s4 aldı,garanti ve para iadesi yok haliyle. Sahte diyeceğim, el hareketini algılayan sensöründen tut kamerasını çözünürlüğüne kadar her şey orjinal görünüyordu. Satan adam -"Tabutçu Recep" tipli bi abi- dubaiden geliyor, 1. kalitede var 2.kalite de diyordu. Velhasılıkelam, bu işin püf noktası,ayrıntısı nedir arkadaşlar,niye bu kadar ucuz son model telefonlar?

dubai diyorsa sahtedir. çin yapımı.

ekleme: biyik'ın dediği de sahte. %100 eminim. dubai'den ucuza falan gelmiyor. çinde üretilen sahte şeylere dubai demeye başladılar sadece.
  • armagan  (10.10.13 01:21:59 ~ 02:01:32)
hafızası ne kadar? çakmaların hafızaları genelde az oluyor

  • mosquera  (10.10.13 01:23:48)
abim de bulmuştu böyle ama onun bulduğu 400den fazlaydı. adam dubaiden kendi imkanlarıyla getiriyor, işletme sahibi olmadığı için vergiyi az ödüyor kira vs derdi de yok o yüzden ucuz. garanti de olmayınca... ama bu sahte olabilir. 400 lira çok az.

  • biyik  (10.10.13 01:28:06)
1. kalite 2. kalite diyorsa sahtedir

  • patr  (10.10.13 01:32:06)
la maliyeti bile daha fazla. eğer gerçekse çalıntı olması muhtemel. ya da çok büyük ihtimalle sahte.

  • sanal uyku  (10.10.13 01:32:07 ~ 01:32:22)
@mosquera

hafızası 8gb'mış, 4'ünü telefon kullanıyor, geri kalan 4'te senin dedi.

Geliş fiyatı olarakta 375 demişti galiba,klasik esnaf taktiği bence. Ayrıca yapım maaliyetini düşününce o fiyat bana da mantıklı gelmedi, üretilen fabrikadan çalmış olamazlar ya?
  • birfincankahvedahaisteyenadam  (10.10.13 01:35:21)
1. kalite var 2.kalite var diyorsa sahtedir. Artık çok iyi kopyalar yapıyorlar.

  • rodriguez2  (10.10.13 01:35:21)
Yarin samsunga git direk farkini soylerler sana. Cin mali abicim o mal. Ya da sen git herhangi bir s4 incele.orjinal direk anlarsin.

  • 0dy  (10.10.13 01:38:46)
hafıza 8gb ise çakmadır

  • mosquera  (10.10.13 01:39:49)
bire-bir kopya diye satılan telefonlardan. aynı malzemeleri kullandık diyorlar vsvs

  • dieselsingle2  (10.10.13 01:39:49)
şuraya imeisini yazsın..

www.imei.info
  • dedim dedim de kime dedim  (10.10.13 01:44:02)
Abicim dubai'de de o kadar ucuz degil telefonlar. Kendim aldim ordan biliyorum yani. Ayrica onun getirmesi, pasaporta kaydetmesi vs. ayri bir dert. Yuzde 99 sahte, yuzde 1 calinti. Gecmis olsun.

  • scuderia  (10.10.13 01:57:56)
Cevaplardan sonra rahatladım valla, 550 lira verip Motorola Atrix almıştım aylar önce, şimdi daha ucuza S4 aldım diye bik bik öterlerse kafaya takmam artık.

  • birfincankahvedahaisteyenadam  (10.10.13 02:02:44)
Almayın artık şu telefonları. Şarjdayken patlamayacağının garantisi yok. Siz uimr kullanabiliyorsunuz. Çağrı merkezinden falan alınanlar direk telefonun maket halini gönderiyolar :)

  • matilda  (10.10.13 02:22:52)
çin malı.

atrix alarak zamanının fiyat performans telefonunu almışsın zaten dostum. s3 mini ayarlarında bir telefon :D
  • ceycey e  (10.10.13 02:25:56)
sahte. sahte. bunlardan bayağı bir kurcaladım birebir aynı ama cihaz hakkında kısmında samsung yazmıyor

  • mr fusion  (10.10.13 03:38:43)