Cok kucuk diye citroen c3 den hyundai i30 a gectik

araba alacaktim da citroen c3 almaya karar vermistik. dizel otomatik cok az yakiyor diye. ama ufak dedi buna amcam sonra hyundai i30 almaya yonlendirdi. sizce yanlis mi yapiyoruz ? bu arada hyundai genel muduru arkadasimiiz var fiyat verdi 60 bine ici dolu vereceklermis arabayi. gerci hyundai de pek cok sey yok ki sadece jantlari degistirirler diye dusunuyorum. ne ekleyebilirler ki dolu deyince.

c3'ten i30'a gecmek mantıklı.

arkadaşım c3 kullanıyor. o kadar çok sorun çıkarıyor ki araç, oluk oluk para akıtılmasına rağmen elden de çıkartamıyorlar. ayrica kucuk olmasi da kullanissiz.

kişisel izlenimim bu. i30 ile ilgili hiç böyle şeylere şahit olmadım.

60 bin'e daha farkli bir seyler bulabilirmiyiz dersen, onu da ayri arastir derim.
  • kuja  (08.10.13 19:59:15 ~ 20:00:02)
karar mantıklı bence.

  • basond  (08.10.13 20:03:23)
60 bini i30'a şahsen vermem. 50 bine sıfır iyi kötü donanımlı sayılabilecek ford veya toyota araçlar mevcut. sekiz on yıllık bmw bulmak dahi mümkün o paraya.

c3'e kıyasla kesinlikle iyi. araç gerçekten küçük ama 60 bin düşündürücü.
  • social strata  (08.10.13 20:05:31)
auris'e bir bak, i30 1.6 ise (oyle olmasi lazim?) cok yakacaktir.

(cok yakmasi sorun degil diyorsan kia ceed'e de bak, ayni paraya daha dolu olabilir)
  • disq  (08.10.13 20:05:57)
citroen pek tutulan bir marka değil. i30 almak daha mantıklı. gayet de tutulan bir araba. sorun çıkarttığını duymadım.YENİ i30 1.6 CRDi ELIT önerdiği bu olsa gerek... bence iyi..

  • inanmazsan inanma  (08.10.13 20:12:28)
o paraya full opel astra alırsın, yeni kasa.
hyundai ne yahu?

  • kibrit kutusu  (08.10.13 20:13:09)
yakıt tüketimi sizin için önemliyse i30 almayın, pişman olabilirsiniz. 1.6 olması çok önemli değil de motor teknolojisi yakıt tüketimi açısından yeterli değil.

yeni seat leon'un en full dizel dsg şanzımanlısı 60.000 in altında. ayrıca her açıdan i30'dan daha iyi. bütün teknolojileri golf ile aynı, sadece markası seat. kasası da inanılmaz güzel. benim, az çok arabadan anlayan biri olarak ilk tavsiyem leon olur.

60ın üzerine biraz daha ekleyebilecek durumdaysanız auris dizel otomatik de sizi her açıdan i30'a göre daha fazla tatmin eder. (60ın altında da auris dizel otomatik var ama full değil)

hyundai çok gelişti ama hala 60bin verilecek kadar iyi olduğunu düşünmüyorum. citroen ise kesinlikle tavsiye etmiyorum.

şimdiden hayırlı olsun.
  • mosakale  (08.10.13 20:30:14)
hyundaiye o parayı vermek ? :)
55e full donanım 120hp duallogic bravo al :) c sınıfının en iyisi

  • denizrocket  (08.10.13 21:17:24)
üstünden çok zaman geçmiş ama fiat bravo almayın. hala tofaş kafasıyla araba üretmeye devam ediyolar.

  • mosakale  (10.10.13 16:29:54)