Makarnayı nasıl yiyorsunuz genelde ve kuru kuru yiyor musunuz hiç?

makarna/spagetti.
genelde nasıl yiyorsunuz?
sadece ketçap dökerek? yoğurt dökerek?
soslu, kıymalı vs ? nasıl hazırlıyorsunuz?

ya da kaynatıp direkt yiyor musunuz hiç?

bana kalsa sadece beyaz peynir koyarım,
ama annemler mutlaka kıyma koyuyor,
arkdaşlarım mutlaka domatesli felan sos veya kremalı mantar yapalım diyor
  • michael_knight  (08.10.13 19:48:07)
spagetti olacak. yağına azıcık nane azıcık kırmızı biber katılacak. 2-3 dakika dinlendirildikten sonra geniş bir tabağa konulacak. üzerine rendelenmiş kaşar peyniri ve karabiber basılacakk.aman tanrım yok böyle bişey. ketçap da olabilir.

  • hichosdegil  (08.10.13 19:49:48)
Bazen peynir koyuyorum(salçasız yaparsam)

Eskiden mantarlı da yapardım.

Tavuk soteli yaptığım da oluyor.

Mısırlı da yapmıştım.

Ton balıklı da yapılabiliyor.
  • otonom  (08.10.13 19:50:47 ~ 19:52:56)
salçalı ve hunharca yiyorum :)

  • rock n roll  (08.10.13 19:51:33)
genelde salçalı ya da kıyma-saçla karışık sosu ve yoğurtla yiyorum. boş yediğim ancak yanında et varsa oluyor ya da ekstra bir yemek.

  • kirazıseviyorum  (08.10.13 19:52:39)
anamdan parmesan tekeriyle doğduğum için parmesanlı makarna muhtişim bişi bence. ama sarımsaklı yoğurtlu üstüne yağda kızdılmış kırmızı biber ve nane gezdirilmiş hali de apayrı.

bir de evde açtığımız makarna için vazgeçilmezim bolonez sos yapıyorum. onun da üstünde parmesan oluyor tabii.

sık yediğimiz bir başka versiyon da o anda aklımıza gelen hangi sebze varsa karıştırıp yoğurtladığımız makarna salatası. (yoğurt, mayonez, barbekü sosu, taneli hardal favori soslarımız. göbek salata, kornişon turşu, haşlanmış mısır, taze nane ya da fesleğen ya da her ikisi de, haşlanmış meksika fasulyesi, doğranmış tatlı ve renkli biberler vs.vs.vs.)
  • kedili madam  (08.10.13 19:54:31)
beyaz peynir ufalayıp ketçap dökerim. bazen de beyaz peynir+maydanoz.
kırk yılda bir de sarımsaklı domatesli yaparım.

  • kül  (08.10.13 19:56:31)
Penne ise acı domates sos veya bolonez sos ile
Spagetti ise domates sos ile
Yüzük tipi ise mısırlı ton balığı ile
Midye tipi ise kavurup sade yoğurt ile
Burgu ise salçalı kıymalı baharatlı sos sarımsaklı yoğurt ile
Evde hiç bir şey yoksa ufalanmış peynir ile yiyorum

Kuru yiyemem şahsen
  • kırmızıkalem  (08.10.13 20:02:53)
nane kimyon kırmızı pul biberli salçalı sos ile yağda kavurarak yerim çok lezzetli oluyor...

  • inanmazsan inanma  (08.10.13 20:18:35)
sırf salça. sos şeklinde değil. tavaya yağ tuz salça dök pişsin o, üstüne makarnayı.

neredeyse her zaman yoğurtla yerim. karıştırıp ama. arada bir anam baskı kurar ekmekle ye lan diye, yerim güzel olur. eh nadiren de kuru kuru. hepsinin tadı ayrı bence. ama imkanım varsa yoğurt kesin.
  • zazazaraeta  (08.10.13 20:21:22)
salcali sos ya da domates sosu.

  • lorenzen  (08.10.13 20:59:45)
ilk tercihim ketçap. salçalı yapılmışsa onu da yerim. sade makarna ve evde ketçap yoksa yoğurt dökerim.
hiç biri yoksa sade yerim artık yeter.

  • xenophobe  (08.10.13 21:00:25)