mülakat aşamalarında sorulan sorular/beklentiler

Merhaba,3 aşamadan oluşacak mülakatın ilk aşamasını insan kaynaklarıyla yaptım ve 2. aşamaya davet edildim. İnsan kaynaklarıyla olan mülakat daha çok kendimi tanıtarak ve yaptığım stajları anlatarak geçti.(iş tecrübem yok, sadece 2 tane stajım var.)

Benim merak ettiğim konu ise 2. ve 3. aşama olan bölüm yöneticisi, bölüm müdürü ve direktör ile olan mülakatlarda ne tip sorular sorulabilir ya da ne beklenir?

Bölümüm : Endüstri Mühendisliği
Girmek istediğim departman: Ticari Pazarlama

Önerilerinize ve görüşlerinize açığım, şimdiden teşekkürler.

2. ona yakın olacak, aynılarını yöneticiye anlatacaksın. ilkinden farkı yapacağın işle ilgili ne biliyorsun ona bakacaklar, işe girersen pozisyonun gereği ne yapacaksın falan onları anlatacaklar öğrenmek istediğin diğer şeyleri soracaksın.. eğer ilanda bahsedildiyse ing ölçümü kuvvetle muhtemel olacak

3. ücret teklifi gelecek. ing burada da ölçülebilir.

örnekler; neden pazarlama, şimdiye kadar yağtığın hangi iş sana bu alanda başarılı olacağını düşündürtüyor, zor müşteri nedir, en zayıf yanların, en yakın arakadaşına senin en kötü özelliklerini sorsak bize ne der, ticari pazarlama sana ne ifade ediyor, 2-3 sene sonra ne olmuş/ne yapıyor olmak istersin, hedefin ne, basit bir pazarlama/reklam örneği ver, al şu kalemi bana müşteriymişim gibi satmaya çalış, fazla mesai hakkında düşüncelerin, kriz anında ne yaparsın, aniden ilgilenmen gereken ekstra bir iş çıksa programını nasıl planlarsın....
  • jimjim  (08.10.13 14:08:52)