poster yapıştırmak

duvara poster yapıştırmak istiyorum ancak bant ile değil.acaba başka hangi yöntemler kullanılır bu iş için? zamanı gelince çıkartılabilitesi olursa iyi olur.

kırtasiyelerde blue tag olarak satılan mavi macunumsu şey. düzeltme: tack miş.

  • kediebesi  (07.04.09 22:57:06 ~ 08.04.09 00:47:55)
dis macunu kullanabilirsin

  • murat mc  (07.04.09 23:04:39)
uhu patafix var, 80 tanesi 4 lira geçen gün aldım. kırtasiyeci adını da bilir ya da "poster hamuru" dersen de bilebilir. hem postere, hem de duvara zarar vermez. çıkartıp çıkartıp yapıştırabilirsin.

  • thor odinsson  (07.04.09 23:10:07)
bir de pritt multi tack var. (bkz: pritt multi tack ) fiyatını bilmiyorum ama max 4 lira filandır.

  • endiku  (08.04.09 00:36:13)
bu hamur yapıştırıcılar için bir noktayı belirtmeyi borç bilirim:

her yapıştırıcı madde gibi sıcakta yavşıyorlar. ola ki duvara yapıştırdığında yeri beğenmez/çıkartmak istersen bir ucundan diğer ucuna parmağınla yuvarlayarak çıkar. şekline şemaline bakma, bu hamurcuklar durdukça pek bir kuvvetli yapışıyor.

not: kesinlikle başka yapıştırıcı önermiyorum. ayrıca yerdeki fazlalık kabloları duvara/süpürgeliğe, sabit telefonu masaya (bendeki çok hafif, ahizeyi kaldırınca uçuyor kaçıyor sağa sola) tutturabiliyorsun.
  • tarantinoesque  (08.04.09 03:32:45)
(bkz: tesa strips). bir kiloya kadar rahatlıkla taşıyor bir tanesi. iki tanesi ortalama bir tabloyu taşır. sıkılınca ucundan lastik gibi çekilince uzayıp sökülüyorlar.

  • trocero  (08.04.09 17:03:48)