Askerlik dönemimi ertelemek için yardım

2010 yılında başladığım yüksek lisansım bitecek gibi görünmüyor.
Ama ben yine de harcı yatırıp ders seçimi yaptım
Askerlik Tehir tarihim 15 aralık 2013...
Tecil hakkımı yüksek lisansa başlarken kullanmıştım

Bugün askerlik şubesine gittim.Nisan(veya şubat tam htırlamıyorum) 2014'de buyur gel dediler

Okul ile görüştüm.Artık yüksek lisans 3 yılı geçtikten sonra devam etse de askerlik işlemleri başlıyormuş.

Planlamamı, iş hayatımı 2014 Aralık'a askere gitmek üzerine kurmuştum.

Hapis veya askere almak kalkmış, para cezasından bahsediliyor.
Rapor almak faydalıdır deniyor

Ne önerirsiniz, ceza yemeden nasıl öteyebilirim

ara dönemde ikinci bi yükseğe başlamak çare olur gibi ama?

  • hope ender  (07.10.13 21:38:02)
@hope ender... İkinci yüksek lisans askerliği etkilemez.
Şubat'ta doktoraya başlamalı. Tabii bu yüksek lisans kadar kolay olmaz. Kontenjanlar daha sınırlıdır.
(bkz: askerlik yapmamak için doktora yapmak)
  • suda balik  (07.10.13 22:00:44)
senin 15 aralık 15 kasım olmuştur benden söylemesi . Celp dönemleri değişti.

  • EXXE01  (07.10.13 22:30:44)
yüksek lisansta da denedim ama artık eğitim bana göre değil, olmuyor

sanırım kaçak olarak 2014 sonuna kadar bekleyeceğim, teşekkürler
  • werderweremem  (07.10.13 23:03:39)
tam emin olamakla beraber 33 yaşından gün almadığın takdirde y. lisansdan kaydını sildirdiğinde 1 yıl daha tecil hakkın oluyordu. en azından 2 sene önce kanun böyleydi.

  • orpheus  (08.10.13 01:47:27)