Dişçim iteliyor mu?

Özel diş hekimine gittim. İlk gün diş taşı temizliği yaptı. Ayrıca dişlerimde kahverengi lekeler çıkıyordu, onları temizledi. Bir de bugün ufak bir dolgu yaptı. Toplam 500TL aldı.

İlk gün sorduğumda dolgunun tanesi 150 tl, temizlik 200 tl demişlerdi, bugün 500 aldilar. Şimdi ben kazık mı yedim, yoksa araya hesapta olmayan başka bir şeyler mi karıştı? Mesela çürük olduğundan şüphelendiği bir bölgenin filmini çekti bir ara. Acaba faturayı o kabartmış olabilir mi? (Filmini çekti dediğim de bir alet tutup ekrandan resmine baktı).

dişin panoramik röntgenini çekiyorlar. o parayla

diş temizliğinde de bleaching(ismini yanlış yazmış olabilirim) yaparak temizlediyse o da iyi bi paradır.

ama o kadar dişçi kültürüm var,dolgunun 150 tl olduğunu görmedim.

kanal tedavisi o para
  • romayi kurtaran itfaiyeci  (07.10.13 14:24:13)
@romayi kurtaran itfaiyeci

Hangi parayla? 150 tl mi röntgen?

Bir de buna panaromik denebilir mi bilmiyorum. Sınırlı bir bölgeyi çekti sadece. 2-3 diş filan görünüyordu yani ekranda.
  • youkoso hitori bocchi  (07.10.13 14:29:39 ~ 14:31:00)
çok fena itelemiş hem de. 12 dolgu + çene cerrahlı diş çekimi + diş beyazlatmaya 850 civarı para verdi bi tanıdığım

  • yemrem  (07.10.13 14:35:07)
köküne kadar itelemiş hem de. 6 dolgu diş taşı temizleme ve diş beyazlatmaya 540 kağıt vermiştim.

  • lathspell  (07.10.13 14:58:50 ~ 14:59:07)
film çekimi hakikaten film çekimi oluyor, sınırlı bir alan olsa bile, minik film kullanıyorlar da, ben ortodonti tedavisi için hani ödemiştim bunun iki katını falan, gerçi 10 sene oluyor şimdi o da var :D

o değil de, ben de geçende gittim, sağlam dişimi kırmayı becerebildiğim için, kırık yerini doldurdu, iki minik dolgu yaptı, kahverengi bir iki lekeyi temizledi, 100 lira aldı. geçende de 1 saat bleaching + gene bir iki kahverengi leke temizliği yaptı, 300 lira verdim, daha doğrusu vermedim, veririm inşallah bi ara param olur da :/
  • pasp  (07.10.13 14:59:28)
@pasp

Valla ortada film milm görmedim ben. Dedi ki dur bi filmini çekelim, görüntü ekrana düştü, ordan baktı her şeye...
  • youkoso hitori bocchi  (07.10.13 15:12:03)
ya böyle yukarıdan gelen bir film aleti olması lazım, portatif röntgen makinesi, öyle bir şeyle çekerler bazı durumlarda, öyle değildiyse bildiğin ağzının içine kamerayla bakmış adam.

  • pasp  (07.10.13 15:13:44)
Yav bu bana bir randevu daha verdi, bir büyük dolgu artı bir de olası kanal tedavisi görünüyor, onları halledeceğiz dedi. İptal mi edeyim şimdi ben? O ikisinden 500 alan, bunlar için 1000 alır. Skicem bu nasıl iş ya...

  • youkoso hitori bocchi  (07.10.13 15:17:06 ~ 15:17:51)
Bursa'da bir yer;
Film ve muayene bedava.
Fiyatlar resmi listeye denk: www.tdb.org.tr
  • cliquot  (07.10.13 15:59:16)