Limbo/machinarium gibi oyun önerisi (puzzle-platform/cinematic)

PC için soruyorum. bi de malum yerlerde bulunabilsin.

metroidvania tarzı da olabilir ama çok gıcık ve imkansıza yakın saçmalıkları sevmiyorum. "super meat boy" ve "VVVVVV" adlı oyunlar çok gıcık mesela.

şunları oynadım, beğendim:

braid
machinarium
nightsky
trine serisi
insanely twisted shadow planet
aquaria
deadlight
antichamber
thomas was alone
the cave
sanitarium
bonaticula

şunlar olmaz:

saira
and yet it moves
world of goo
The Misadventures of P.B. Winterbottom
a walk in the dark
fez
a boy and his blob (PC için yok zaten)
oddworld serisi
another world
heart of darkness

atladıklarım da olmuştur işte. umarım derdimi anlayan çıkar.

giana sisters twisted dreams

  • halitkin  (06.10.13 21:31:48)
the dark eye
resonance

  • orhan tv  (06.10.13 21:33:46)
psychonauts

  • küçük kara balık  (06.10.13 21:33:47)
The Bridge
The Plan
Luminesca
Deadlight
  • birfincankahvedahaisteyenadam  (06.10.13 21:36:09)
  • küçük kara balık  (06.10.13 21:43:55)
bizim bi arkadaş sanitarium'u öve öve bitiremiyor bu kategoride. ama malum yerlerde bulunabilir mi emin değilim, 98 yapımı bir pc oyunuydu sanırım.

bi de machinarium kadar süper olmasa da aynı tasarımcıdan çıkan "botanicula" diye bir oyun var.
  • kül  (06.10.13 22:20:30)
@kül

Sanitarium malum ortamlarda bulunabilir, Türkçe yaması ile oynanması tavsiye edilir. Oynadığım en iyi adventure oyunu diyebilirim, film gibi adeta, bazı bölümler çok derinden etkiliyor insanı.
  • birfincankahvedahaisteyenadam  (06.10.13 22:33:47)
sanitarium ve bonaticula da oynamıştım ve beğenmiştim. sağol.

  • ermanen  (06.10.13 22:42:48)