Ölümden korkuyor msunuz ?

Ölüm diyince aklnıza ne geliyor ? Ne olucak halimiz öldükten sonra ? Korkuyor msunuz ?

ölüm anından korkuyorum. ölümden sonra yok olacağıma inanıyorum bu aralar. üzerine fazla düşünmedim, düşünürsem belki fikrim değişir. yok olacağıma göre ölümün sonrasından korkmama gerek, yokken bir şey hissetmeyecek, düşünmeyeceğim ne de olsa. :)

  • lemmiwinks  (06.10.13 01:21:51)
ölümden değil anne ve babadan önce ölmekten korkuyorum. ölümümü tatmalarından.
yoksa şimdi ölsem hiç fark etmez bilinç kapanıp gidiyor.

  • nwnd  (06.10.13 01:23:59)
korkmuyorum. 1dk yaşayacağımız garanti değilken din işlerini kenara atıyorum, "raaaad ol ya" modunda takılıyorum. evet, malım

  • patr  (06.10.13 01:24:29)
korkmuyorum, ama ölmek de istemiyorum en az bi 30 sene daha.

öldükten sonra da şöyle,

"korkma sadece toprağa gideceksin, sonra toprak olacaksın. sonra sularla birlikte bir çiçeğin bedenine yürüyeceksin, oradan özüne ulaşacaksın, çiçeğin özüne bir arı konacak, belki, belki o arı ben olacağım"
  • vedat chili peppers  (06.10.13 01:24:37)
ölümün adli vakaysa eğer öldükten sonra halin harap. direk otopsi.

  • eyyor  (06.10.13 01:26:39)
Ölümün kendisinden korkmuyorum ama geliş şeklinden korkuyorum. Boğularak, yanarak falan ölmek istemiyorum.

  • Nocturne  (06.10.13 01:26:41)
ölmekten değil ama ölüm tehlikesindeyken korkuyorum. ama zaten hayatta kalmak için korkmak da lazım. öldükten sonra hiçlik olacak sanırım...

  • ermanen  (06.10.13 01:26:55)
Korkmuyorum tersine merak ediyorum neler olucak diye. Ama nasıl öleceğim orası muamma biraz, neticede herkes kadar korkuyorum bu kısmından.

  • burka  (06.10.13 01:30:19)
ölümle hiç karşılaşmamış birisine bu soruyu sorarsan doğru bir cevap alamazsın. hiç öldün mü ki korkacaksın ya da korkmayacaksın?

  • pek vokal  (06.10.13 01:31:37)
Korkmuyorum ben de. Hatta merak ediyorum. Göreceğim elbet bi gün acelem yok :)

  • pongiyen  (06.10.13 01:34:06)
öldükten sonra yok olup gideceğim için ölümden korkmak diye bi şeye pek inanmıyorum. zaten öldüğümü hiçbi zaman bilemicem. ama ölüme gitmekten korkarım. kötü bi hastalıkla yaşamaktan (yani yapılacak bi şeyin olmadığı bi evredeki hastalıktan bahsediyorum), acı çekmekten falan korkarım.

  • nathanieltroy  (06.10.13 01:36:31)
son 1-1.5 yıldır skimde değil açıkçası, korkmuyorum ben kendi başıma gelmesinden. burası da iyi, yokluk da iyi.

  • der meister  (06.10.13 01:39:05)
sevdiklerimin bensiz kalması, bir süre sonra alışmaları, sonra beni tamamen unutmaları.

  • franz kafka  (06.10.13 01:42:36)
kendi ölümümden ziyade sevdiklerimin ölümünden korkuyorum. hani sevdiklerimden de ailem beni unutmaz sanırım -onu da sanıyorum yani :))))) - onlar da ölümümden dolayı üzülsün istemem. yapmak istediğim bir iki bir şey vardı, bunjee jumping gibi basit şeyler, onun dışında www.youtube.com ha platonik mlatonik takıldığımız birileri var da, o da zaten platonik olduğu için önemli değil yani ahahahhahahah XD

  • pasp  (06.10.13 01:56:56)
En büyük korkum mezarımın dar gelmesi. Biraz klostrofobik bir insanım. Bu korkutuyor beni. O toprak falan...

  • aguilas negras  (06.10.13 02:16:59)
hayatı istedikleri gibi yaşayamayanlar ölümden korkar diye laf var..

  • dedim dedim de kime dedim  (06.10.13 02:43:47)
korkmuyorum, ama ölmek de istemiyorum en az bi 30 sene daha yasamak istiyorum. Ne o yagmur mu ha ne yagmuru.

Olumden ziyade genc yasta olmekten korkuyorum.
  • halitkin  (06.10.13 03:59:20)