bakıcı kontrolü

merhaba hanımlar beyler, henüz bir yaşını dolduramamış olan oğlumun bir bakıcısı var, bakıcımız iyi ve sağlam denebilecek bir referansı da var fakat insan yine de kuşkulanıyor, meraklanıyor. bizim evde olmadığımız zamanlarda nasıl vakit geçiriyorlar öğrenmek istiyoruz. ama nasıl ? bu konuda çok kıymetli fikirlerinizi paylaşır mısınız?

ip camera.

  • yatagants  (05.10.13 23:47:47)
kamera olayına gireceksiniz ya da evde olmamanız gereken bir anda ansızın eve gireceksiniz. (kendi anahtarınızla açacaksınız kapıyı vs)
veya babaanne, anneanne, teyze meyze artık akrabadan kim varsa bir iki gün birlikte takılacak bakıcıyla.

  • nax  (05.10.13 23:49:17)
gizli kamera hatta gün boyu evinin içini başka bir bilgisayardan izleyebileceğiniz sistemler var.. biraz meşaketli ama yapılabilir. lakin ben yine de tanıdığınız iyi birine çocuğunuzu emanet etmeniz taraftarıyım. ne kadar iyi de olsa referansları, bakıcılara sıcak bakmıyorum.

teknik bilgiler çok detaylı olduğu için güvenlik sistemlerinde çalışan birinden faydalanmanızda yarar var.

edit: aile bireylerinin 2-3 gün bakıcıyla kalması çözüm değil! aile bireylerinin yanında bakıcı elbet rahat olamayacak.
  • mecazi dem  (05.10.13 23:51:27 ~ 23:53:25)
ip camera olayı güzelmiş tşk.

  • ihb  (06.10.13 00:41:38)
Kamera kullanıyorsanız yasal olarak bakıcıya bunu bildirmekle yükümlüsünüz. Evet amacına aykırı ancak kanun bu şekilde.

  • cakabo  (06.10.13 00:53:44)