Facebook üzerinden taciz, karalama problemi ile ilgili bir soru

Bir kız arkadaşım var ama normal arkadaş yani. az önce bu facebooktan bana garip garip yazılar yazmaya başladı, hafızamı kaybettim dedi önce kaza yaptım dedi, biz nasıl nerede tanıstık dedi. sorular sordum tuhaf cevaplar verdi, bir barda içiyorum şuan, sevgilim gelicek sen de gel grup yapalım falan dedi. ne diyorsun sen dedim sinirlendim, süğrekli değişik değişik şeyler yazdı böyle, parayı veren düdüğü çalar falan gibi, kısaca leş kadınlar gibi konuştu. uzun süredir de görüşmüyoduk çok şaşırdım. sildim ve engelledim. sonra da cepten msj attım dedim ki numaranı da siliyorum lütfen bir daha rahatsız etme hiç yakıştıramadım sana falan. sonra ben öyle bişi asla yapmadım falan dedi yemin ediyo, evde internetim de yok diyo. hatta sana şifremi vereyim gir bak dedi. ben de şimdi eski bi manitası acaba girip kızı sağa sola kötülüyo kaşar gibi mi göstermeye çalışıyo diye kıllandım. ama bir yandan da verdiği şifre ile girmekten tırstım paranoya yapıp sonra demesinler ki, bak bu ip adresinden girilip millete karalamışlar beni diye, sanki ben yapımşım gibi suç üstüme kalmasın bir de :)

siz olsanız napardınız, giriş yapar ve inceler miydiniz hesabı yoksa sonra kendisi mi baksın?

Siz giriş yapsanız da mesajları atan ip'nin siz olmadığı anlaşılır zaten.

Ama girseniz ne değişecek? Anlayacağınız şey ne olacak yani?

Farzedin ki kendisi yazdı ya da başkası yazdı, sonuç olarak çok dert etmeyin, bence bu o kızın kendi derdi.
  • pandispanya  (05.10.13 22:28:01)
evet tabi ama sonuçta arkadaşım, o yazıları yazan kişi bana yazdığığ gibi dğer arkadaşlarına da yazıp kızı kötülüyorsa bunu farkedip arkadaşıma bildirmek isterim yani bir bakıma yardım. sorun olamz diyorsanız kontrol edeyim

  • sahipsiz  (05.10.13 22:29:26)
Siz kimseye bir şey yazmadıktan sonra sorun olmaz. Ama kızı bu durumdan haberdar ederek bence üstünüze düşen görevi yapmışsınız. İlla daha büyük bir iyilik yapmak istiyorsanız girip şifresini değiştirin bari. (Mail adresinin de şifresini paylaşması gerekecek bu durumda sizinle)

  • pandispanya  (05.10.13 22:32:14)
kontrol edeceğiniz bir şey yok ki, belli ki dediğiniz gibi bir durum var.
arkadaşınıza söyleyin detayları ile ki bir an önce önlem alsın.

  • neyleyim  (05.10.13 22:33:56)
paylaştı zaten, ben de öyle yapmayı planlıyorum şfiresini değiştireceğim ama mail adresini yanlıs verdi galiba giremiyorum he he allahım yarabbim ergen gibi olduk bu yaşta

  • sahipsiz  (05.10.13 22:34:07)
yahu arkadaş hiç düşünemedin mi hack yemiştir, şifresi çalınmıştır diye? kız gitsin internet cafeden değiştirebiliyorsa değiştirsin sen elleme

  • patr  (05.10.13 22:35:32)
Privacy settings > Security > Active sessions kısmından gayet de kaç farklı yerden, hangi şehirden saat kaçta, hangi tarayıcıdan ya da mobilden girilmiş öğrenilebiliyor.

  • shejia  (05.10.13 23:23:33)