koşu için kıyafet önerisi

Soğuk havalarda koşarken üstüme giyebileceğim uzun kollu kıyafet tavsiyesi olan var mı? Eşofman üstü, kapşonlu/kapşonsuz sweatshirt, yağmurluk vs... Her öneriye açığım.

(erkekim)

ben de benzer bi duyuru açıcaktım bu ara, sağa sola soruyordum. aldığım cevaplar genelde kat kat giyinmem yönünde oldu. atlet+tişört+polar şeklinde çıkmayı düşünüyorum ben. bu başlığı da takip edeyim iyi öneriler için.

aslında cevap yazmayacaktım ama nicki görünce yazmadan edemedim ahaha. şarkı direkt kafamda çalmaya başladı, gözlerim doldu ;_;
  • alleycat  (05.10.13 15:53:01 ~ 15:59:18)
ya ben de kat kat giyiniyorum şahsen, çok rahat hastalabiliyorum çünkü -zayıf bir bünyem var ne kadar sağlıklı yaşamaya çalışsam da- bence kesinlikle kapşonlu veyahut da kulaklarını koruyabilecek bir şey kullan, ne bileyim, müzik dinleyerek koşuyorsan mesela, ya büyük kulaklık al ya da kulakiçi kulaklık -kulağın içine içine girmesi şart değil tabi- kullanıyorsan da bere falan tak, ben çok çabuk kulağımdan soğuk kapıyorum. çok soğuksa ve rüzgarlıysa boynunu muhakkak koru. bu arada ben bunları yazıyorum ama kendime göre, sen hastalanmıyorsan o kadar sallama.

altıma eşofman altı + dize kadar çorap giyiyorum -çok kalın çorap giymiyorum, ama uzun oluyor genelde- üstüme de kapşonlu olabilir, olmayabilir, önü fermuarlı bir sweatshirt ya da polar üst giyiyorum, içime muhakkak belimi kapatacak bir atlet giyiyorum -çok çabuk sistit oluyorum çünkü- sözlükçüler kızmasın ama, alttan çıtçıtlı atlet de giyiyorum bazen -kadınım, evet- eğer kadınsan, sütyen yerine spor sütyeni/büstiyer falan giyebilirsin, büstiyer daha iyi oluyor, atletin üstüne de uzun kollu penye giyiyorum genelde. ya bildiğin koşuya mı çıkıyorum kutuplara mı gidiyorum belli değil ha! o yüzden soğuk havalarda spor salonuna gitmeye başladım, deli gibi terleyip sonrasında üstünü değiştirmek daha iyi bence, ben yürüyüş yolundan eve dönerken bile hastalanabiliyorum çünkü :(

edit: ha, soğuk havada yürümek candır, dinç tutar, o ayrı. ama ben geçen gece okulda kaldım bir iş için, okulda yattım yani, battaniyem ve kalın kıyafetlerim de vardı ama ertesi güne ateşim çıktı hemen. :(
  • pasp  (05.10.13 16:09:57 ~ 16:12:03)
@allecat

Dinleyip dinleyip yollara vuruyoruz kendimizi işte. :'(

Decathlon'un sitesinde Kalenji'nin uzun kollu birkaç tshirt'ü gözüme çarptı, bir göz at istersen.
  • youkoso hitori bocchi  (05.10.13 16:10:37)
@pasp

Sütyen/büstiyer delüğanlıyı bozar. :)

Polar çok terletir diye tahmin ediyorum. Pek sağlıklı olmayabilir o.
  • youkoso hitori bocchi  (05.10.13 16:12:56)
özellikle kafa boyun ve elleri korumak gerekiyor.kafa boyun direk rahatsızlık veriyor,eller de çılgın gibi çatlıyor.geri kalanı sizi üşütmeyecek hafif terinizi emecek dar bir kat üzerine giyilen eşofman olur kapşonlu bişiler olur polar olur.

bu akşam ben de çıkacağım.hem de ankara soğuğuna.kolaylıklar diliyorum.
  • aşksız prens  (05.10.13 16:37:33 ~ 16:38:02)
polar sıkıntı. ben ter tutmayan atlet + tişört giyiyorum. eğer hava tişörtle koşulmayacak gibiyse ince bir rüzgarlık geçiriyorum. decathlon'dan almıştım. çok soğuk havalarda da yanıma bir sweatshirt alıyorum, koşarken belime bağlıyorum koşu bitiminde eve dönerken üşümemek için giyiyorum. polar yerine teri dışarı atan kışlık rüzgarlıklar var, onlara bak.

  • falafila  (05.10.13 16:40:53)
geçen kış decatlon'dan kalenji ürünlerini almıştım. hem ucuz, hem kaliteli. içinize iç tayt, üste eşorfman altı, üste teri dışarı atan ancak dışardan hava geçirmeyen uzun kollu kıyafet, onun üzerine eşorfman üstü, bere, atkı (sadece boynu koruyan koşu atkısı)eldiven...
karda kışta attım kendimi dışarı bunlarla. tavsiye ederim

edit: polar giyen, soğukta ölür. net. o terin içeride hapsolmaması lazım. pamuklu kıyafetlerden uzak durun.
  • han20  (05.10.13 17:14:53 ~ 17:16:34)