nasreddin hoca fıkralarından birini..

7 yaş grubu canlandıracak. 5-6 kişi oynayacaklar. çok uzun olmaması, şirin bi şey olması gerekiyor.
hangisini tavsiye edersiniz? benim aklıma gelen fıkralar sadece diyaloglardan oluşuyor, sahneleme için uygun değiller.

"kazanın öldüğüne inanıyorsun da doğurduğuna mı inanmıyorsun" fıkrası olabilir.(ya da tam tersiydi hatırlamıyorum)

  • rectoa  (06.04.09 22:15:54)
biz ilk okulda şunu oyhamıltık. ama fıkra değil; hoca iki gence bir elmayı ortadan kesip pay eder. ama taraflardan biri, diğerinin payının fazla olduğunu söyleyerek itiraz eder. hoca da fazla paydan küçük bi dilim keserek kendisi yer. bu sefer, diğer eleman, şimdi öbürünün payının daha büyük olduğunu söyler, hoca hak verir, bi ince dilim de ondan keser... bu durum, bütün elmayı hoca yiyip bitirinceye kadar devam eder.

1. hocanın böle hikayesi yok bizi yemişler zamanında...
2. o yaşta çocuğun eline bıçak verilmez. (ama önceden dilimlenmiş olabilir.)
3. bu parodinin ana fikri çapraşık; eldeki bir kuş damdaki 3 kuştan iyidir...
4. 5 6 kişi oynamak için elma sayısını artırmak ya da meyveyi büyültmek gerekecektir. (karpuz iyi olurdu ama daha çook var)
  • kabablanka  (06.04.09 23:45:58)