iş için şehir değiştirir misiniz?

mesela, istanbuldaki ilanlara başvurup çalışmaya gider misiniz?

evet

@der meister, mutsuzum da, anadoluda olsam istanbula gelirdim anlamında dedim. sakarya'ya ya da bayburt'a gitmem yoksa burdan.
  • hjarteblod  (04.10.13 23:04:44 ~ 23:28:19)
Ben 2 kere ulke degistirdim.

  • crown  (04.10.13 23:05:57 ~ 23:06:05)
@hjarteblod, niye lan, mutsuz musun burda? :(

şahsi cevabım, "duruma göre" olacak. şu an burada hem okuldan hem işten hem de genel olarak yaşantımdan, düzenimden memnunum. başka bir şehre gitmek için hiçbir nedenim yok, yurtdışı olmadığı sürece. orta avrupa, efendime söyleyeyim italya, rusya falan "gel" dese arkama bile bakmam ama türkiye içinde ne değiştircem, bana ne.
  • der meister  (04.10.13 23:06:24 ~ 23:06:52)
iş bulamıyom izmirde ya kafayı yiycem herhalde ben yetersiz biriyim

  • sahipsiz  (04.10.13 23:08:59)
herkes değiştiriyor. istanbul da en çok gelinen şehir.

  • baldur  (04.10.13 23:12:07)
sırf istanbulda iş aramak için istanbula taşındım

  • facebook  (04.10.13 23:16:23)
@facebook sonuç?

  • sahipsiz  (04.10.13 23:17:00)
istanbul'dan kaçmak için doktora sonrası çaycılık falan yapmayı bile düşünüyorum. kaçayım da gerisi mühim değil ilk aşamada.

  • godsparticle  (04.10.13 23:17:15)
niçin @godsparticle

  • sahipsiz  (04.10.13 23:19:37)
olm istanbul yaşancak bir şehir değil. 30 dakikalık yolu 2 saatte gidiyorsun. güvenli değil, saçma sapan insanlar, hayat çok yoğun ve hızlı yaşanıyor. hep bir telaş, gerginlik. trafikte millet kafayı yeme noktasında artık. günün her saati trafik olur mu? günün her saatinde metrobüs ağzına kadar dolu olur mu bi şehirde? yeşil alan yok lan koca şehirde. her yer inşaat, ya şu şehire artık ev yapılmasına izin veren herkesin götüne koyayım ben, amına koyayım böyle şehrin ben ya.

  • baldur  (04.10.13 23:22:03)
iyi o zaman aç aç evde oturayım amk. hayret bir şey ya. bir soru sorduk millet istanbulu yerin dibine sokmaya başladı konuyla alakalı olsun lütfen

  • sahipsiz  (04.10.13 23:23:47)
olm gerçekleri söylüyoruz. gerçekler bunlar. sana gelme demiyoruz. iş bulursun rahat bulursun ama yıllardır istanbul'da yaşayan insanlar bırak da istanbul'u kötülesin. hayatında istanbul'a hiç gelmemiş insan için tabii ki istanbul muhteşem bir şehirdir.

  • baldur  (04.10.13 23:26:29)
ben hayatımda ilk defa istanbula gelmiycem canım, gençliğimde yıldızda yaşadım, şişlide, göztepede, caddebostanda yaşadım. neyse konu bu değil ben zaten şehri örnek olarak verdim. insanların iş icabı şehir değiştirmesi ile alakalı düşüncelerini merak ettiğim için başlık açtım. hadi şehir istanbul olmasın kastamonu olsun.

  • sahipsiz  (04.10.13 23:30:58)
zaten şehir değiştirenlerin çoğu iş sebebiyle yapıyor bunu diye biliyorum; ve evet değiştiririm, keza değiştiriyorum da büyük ihtimalle (istanbul'dan antalya'ya geçiyorum).

ayrıca iş için şehir değiştirebilmek biraz da maddiyatı değiştirebilme gücüne bağlı bence. mesela aylık 300 500 lira için yapılacak şey değil bana göre. aylık cebinde kalacak miktarda ciddi artış varsa yapılır.
  • treamorg  (04.10.13 23:39:47)
ya adam işsizse

  • sahipsiz  (04.10.13 23:41:01)
@sivrisinek, sektörel olarak aradığım iş yok burada. ayrıca kendimde de sorun arıyorum

  • sahipsiz  (04.10.13 23:45:26)
ee işsizse de değiştirilir tabii, ama kesin bir iş bulmak kaydıyla. yeni gideceğin şehirde de iş bulamama ihtimalin var çünkü (o zaman nakliye, kira depozito falan tam olarak cortlama yaşamak mümkün).

geçenlerde bir arkadaşım yaptı aynısını; istanbul'daki yerlere başvuruyordu internetten(bursa'da yaşıyordu), iş görüşmelerine çağrıldı. bir iki gel git yaptı istanbul'a görüştü şirketlerle falan, bir yer ile anlaştı (tabi taşınması gerektiği, 2 hafta sonra işbaşı yapabileceği hususunda anlaşarak) ve kalktı geldi işte.

iş kesin olarak ayarlandıktan sonra bence her yere gidilir. korkmamak, pozitif bakmak lazım. (:
  • treamorg  (04.10.13 23:51:13)
sana demiyorum genel olarak konuştum canım.

çok kötü şartlar altında yaşıcaksam değiştirmezdim. ne bilim maaşın yarısı kiraya falan gidiyorsa gelmezdim. diğer türlü işsizlikten iyidir tabii ki bir işte çalışmak.
  • baldur  (04.10.13 23:52:55)
başvuruyorum istanbuldaki işlere de, bir süre yanında idare edebileceğim dostlarım var en azından deneme sürelerini atlatana kadar falan filan... bilmiyorum kafam karışık

  • sahipsiz  (04.10.13 23:54:16)
3 kere kıta değiştirdim. Normeldir.

  • compadrito  (05.10.13 00:02:37)
değiştirdim. mutluyum diyemem.

  • 9kuyruklukedi  (05.10.13 00:30:41)
evet yaptım.

  • basond  (05.10.13 08:09:26)