2 film soruyorum toplanın!

ilk filmimiz sanırım 2. dünya savaşında japonyada geçiyor(galiba). filmin başında yaşlı(galiba) bir adam boynunda bir yara izi var, yanında da genç bir kız var. mezara mı bakıyor ne, öyle bir sahne sonra geçmişe gidiyorlar(gidiyorlar dediğim anılar canlanıyor gibi..) iki cephe karşılıklı birinde japonlar diğerinde amerikalılar. filmin sonunda da uçaklar bunların üzerinden geçerken savaşın bittiğine dair ilanlar atıyorlar, japonda kaybettikleri için sanırım boynunu kesmeye yelteniyor. amerikalılar da bunu durduruyor (galiba) böyle birşeydi.

ikinci film de sanırım 2. dünya savaşında geçiyor. baba oğul asker. oğul korkak. birkaç askerle birlikte bu oğur bir operasyonamı ne gidiyorlar. bi düdük çalma muhabbeti var tam bilmiyorum. düşmanlarla karşılaşınca oğul korkuyor kaçıyor. birliğe dönüyor diyorki diğerleri öldü bende 2 düşman öldürdüm. babası gururlanıyor filan. sonra öldü sandığı askerlerden biri geliyor diyorki "kaçtın lan ibne" sonra ölüyor. gerçek ortaya çıkıyor filan. çocuğu idam edecekler babası ziyaret ediyor bunu askeri hapishane de. diyorki "yarınki mermiler kurusıkı olacak, ölü numarası yap daha sonrada kaç". ama mermiler kurusıkı değil. çocuk ölüyor baba da erkek gibi öldü diyor. aynen böyle.

soru: neydi bu filmlerin isimleri ?

  • ermanen  (06.04.09 21:38:57)
2. my boy jack olsa gerek

edit: Yok ya bu değil galiba.
  • ocanal  (06.04.09 22:27:18 ~ 22:32:06)
yok ikiside değil. ve ikiside eski film. ilk film renklimi değilmi hiç bilmiyorum ama ikinci film siyah beyaz olabilir.

  • chak 666  (06.04.09 22:38:07)