müşteri şikayetleri bağlamında

Arkadaşlar, müşteri deneyimi ve müşteri şikayetleri konulu bir bankaya ait bir sunum çeviriyorum.

Aşağıdaki kısımları anladık ve çevirdik. Ancak alanda yaygın kullanım şekilleri ile ilgili daha iyi önerisi olan varsa bir el atsın. teşekkürler,

özellikle detractor alert ve closed-loop için önerilerinizi bekliyorum

Subject: Detractor Alert from Company XYZ

You are receiving this alert because a customer provided a low score of 6 or below to the likelihood to recommend question. As a detractor this customer is likely to share his negative experience with friends & colleagues.

As part of the closed-loop process, your next step is to contact this customer by phone within 2 business days to:
allow him to express the reasons for his dissatisfaction
agree actions to resolve the issue where appropriate

şöyle düşündüm:

closed-loop: geri bildirim (kapalı döngü)
detractor alert: negatif eleştiri uyarısı (düşük puan alarmı)

"Konu: XYZ firmasından negatif eleştiri
Bu uyarıyı alma sebebiniz, bir müşterinin "sizi başkalarına tavsiye edip etmeyeceği ihtimali" sorusuna 6 veya daha düşük puan vermiş olması. Bu yergide bulunan müşterinin, sizinle yaşadığı olumsuz deneyimini arkadaş ve meslektaşları ile paylaşması muhtemeldir.

Geri bildirim sistemimize bağlı olarak, bundan sonraki adımınız 2 işgünü içerisinde ilgili müşteriye telefonla erişerek,
memnuniyetsizliğinin sebepleri ile ilgili kendisini ifade etmesine izin vermek
mümkünse problemi çözmek için yapılabilinecekler konusunda anlaşmak olmalıdır."

Birebir çevirmedim.

Kolaylıklar dilerim :)
  • neyleyim  (04.10.13 16:32:50 ~ 16:36:14)