yeni mezun birini yurtdışında işe alırlar mı?

yeni mezun bir mühendis, yabancı ülkelere (avrupa, avustralya, kanada) iş başvurusu yaptığında kabul edilme olasılığı var mıdır? (normal bir mezunken, üstün başarılar yokken). yani oranın vatandaşı değilken, oturma-çalışma izni yokken bunlar mümkün olur mu yoksa hayal mi?

hayal

  • cedric tweedledee  (03.10.13 23:33:58)
hayalden daha öte

  • godsparticle  (03.10.13 23:35:57)
Açığı yakalarsan anca. Bir arkadaşım kimya dan mezun olup -almancası var- almanyada görece ufsk bir şehirde olup sürekli kimyager arıyan bir şirkete başvurdu ve kabul aldı.

  • spy of soul  (03.10.13 23:37:10)
başarılı biriysen hayal değil

  • jedilance  (04.10.13 01:33:09)
ssg lise mezunuyken, microsoft iş teklif ediyo. üni. mezunu olmadığını annayınca "pardon!" diyo. bir zaman sonra, lise mezunu olduğunu bilmesine rağmen, bu defa adam ya da ekip geliyo ssg'ye iş teklifinde bulunmakiçün ve alıp Seattle'a götürüyo.

Uç bi adamsanız oluyo yani...
  • compadrito  (04.10.13 02:24:37)
ayni dediginiz gibi mezun olduktan sonra almanya'ya kabul edilip mercedes'te calismaya baslayan arkadasim var. oturma izni, calisma iznini halletmesi icin 6 ay ugrasti ve bu sure boyunca beklediler bir de.

  • lallala  (04.10.13 04:02:26)
benim de var gittigi ulkeninin dilini beginner seviyesinde bilen, ama ingilizceyi yalamis yutmus, efendime soyliyim uzatmali mezun olmus, hatta ogretmenlik mezunuyken muhendis kadrosunda bilim adamligi taslayan bir arkadasim.
olacagi varsa oluyor sanirim..

  • nax  (04.10.13 11:52:42)