bilgisayar + playstation oyunları (for dummies)

öncelikle bu soru kendini imha edebilir de , etmeyebilir de. eğer sizin için problem olmayacaksa eder ama sanırım.

ben bilgisayar oyunu oynamak istiyorum. şu ana kadar oynadığım en komplike oyun sims3 ( onda bile kadın öldü yani.) küçükken de çok güzel atari oynardım, önemli bilgiyse vereyim. şimdi ben bilgisayar oyunu oynamak istiyorum ama çıkılmayan oyun oynamak istiyorum. çıkılmayan oyun ne? hangileri? diyeceksiniz ben de size soruyorum. öyle bir oyun ki bu 'arkadaşlarla oynuyorum ya çıkamam şimdi' dedirten tipten.

* ilk olarak çıkılmayan oyunların listesi
* çıkılmayan oyunlar nasıl oynanır?
* oynamayı kimden öğreneceğim?
* oyunları nereden bulacağım
* öğrenmesi \ oynaması zor mu?

bonus soru: 'pes' , 'pese gitmek', 'pes atmak' bunlar hakkında tüm bildiklerinizi istiyorum.
* bu pes televizyonda oynanan değil mi?
* bunu oynamayı nasıl öğreneceğim?
* peste futboldan başka oyun var mı?
* herkes bir takımı oynatıyor sanırım, bir kişi 10 kişiyi nasıl oynatıyor?

'mağaradan yeni mi çıktın? ehehe' demeyin. çok kalbim kırılır :(

minecraft.net bununla başlayın..

severseniz şuna geçersiniz.. eu.battle.net

ayrıca,

pes bir futbol oyunu adı..oynanıldığı yer playstation..playsation televizyona bağlanır ve oynanır.

mesela pes'i bilgisayarınıza da yükleyip oynayabilirsiniz..

us.playstation.com

örneğin en üstteki playstation(atari gibi düşünün)..alttakiler ise oynayabileceğiniz oyunlardan bazıları..

ayrıca bkz eksisozluk.com
  • dedim dedim de kime dedim  (03.10.13 18:56:09 ~ 19:06:52)
insan önce kavramlara bakar multiplayer nedir, oyun türleri nelerdir, futbol nedir vs vs...

''peste futboldan başka oyun var mı??''

afsgsdhgaf

Bence sen yol yakınken vazgeç bu sevdadan.
  • sadecece  (03.10.13 18:59:07)
-çıkılmayan oyunlar genelde online oyunlardır, kendi aralarında farklı türlere ayrılabilirler. Türlerine girmeden örnek vermek gerekirse; battlefield 3,dota,league of legends sayılabilir. Fakat günümüz oyunlarının bir çoğu multiplayer(online) oynanabildiği içinde pes,fifa,gta vb. birçok oyunu sayabiliriz.

-çıkılmayan oyunlar klavye+fare kombinasyonu ile oynanılabilir.

-Ankara'daysanız ben öğretirim size.

-Çıkılmayan oyunları oynamak için, oyunun orjinaline sahip olmalısınız. Yani torrent'ten indirdiğiniz oyunla online takılamazsınız.

-Evet o pes(pro evolution soccer) lcd televizyonda oynanan.

-En kısa sürede oynamaya başlayarak.

-Pes adından da anlaşılabileceği üzere "pro evolution soccer", bir futbol oyunudur.

-Evet herkes bir takımı yönetiyor, fakat bir takımı 2 ve daha fazla kişinin yönettiği oyunlarda çıkabiliyor ortaya.(o kısma girmeye gerek yok,oynayınca anlayacaksınız). Bir takımı nasıl yönetiyoruz? Anlatması biraz zor bunu,bi başlayın öğreneceksiniz. Kısaca playstation kolunu düşünelim(oyun kolu,kontrol cihazı,six axis), static.giantbomb.com şeklinde görebilirsiniz. L1 tuşu yamulmuyorsam oyuncu değiştirmeye yarıyor(daha bugün oynadım halbuki), bu sayede biz istediğimiz oyuncuyu yönetebiliyoruz, diğer tuşlarda şut çekme,orta açma,pas verme,ara pas,hızlı koşma,plase vs. diye gidiyor.

Umarım yardımcı olmuştur.
  • birfincankahvedahaisteyenadam  (03.10.13 19:11:09)