Siz de bazen uyumaya üşenmiyor musunuz?

Mesela ben şuan çok üşeniyorum. Adeta uyumak vakit kaybı olacak gibi geliyor. İşten eve 7.5 gibi geliyorum, 12 psikolojik sınır zaten yani toplam 5 saatim var başka şeyler yapmak için. Sabahları zor kalktığımdan erken yatmaya çalışıyorum bir de. Üstelik çok da verimli şeyler yapmıyorum bir bakmışım 11 olmuş saat, hergün böyle.

Nabak çalışmayak mı?

evet bana da oluyordu istanbuldayken. çok da rahatsız ediyordu, hafta sonlarını elimden geldiği kadar dolu geçirmeye çalışıyordum.

  • kuja  (02.10.13 23:29:41)
@ok by, aynı odadaki arkadaş monitörün arkasında gözükmediğinden uyuyabiliyor, ben uyuyamıyorum :( imkan olsa da uyumam gerçi o ayrı mesele.

  • inugard  (02.10.13 23:33:27)
Buna uyumaya üşenmek değil, uyumak istememek denir. Vaktinizi keyif alarak, dolu dolu geçirmek istiyorsunuz. Eve geldikten sonra yemek ve dinlenmeyi 1 saatte bitirip kalanında sakin şeyler yapılabilir. Bana göre kitap okumak kadar keyifli ve vakti boşuna geçmemiş hissettiren başka bir şey yok. Tabi hobiniz de olabilir. Zihni dinlendirici şeyler yapın. Her şeyden önce tavsiyem eğer random yapamıyorsanız bir şeyleri, bir program yapıp, ona uymaya çalışın. 4-5 saat o kadar da az bir vakit değil...

  • kisa bisey olsun istemistim  (02.10.13 23:44:05 ~ 23:44:39)
ya gece takılmak daha zevkli ne ses var ne de başka bir şey. ben eskiden çok sabahlardım da masaüstüme el konuldu B) hava kararmadan takılamıyorum ya komşunun veledi üst kattakinin tepişmeleri falan filan

  • patr  (02.10.13 23:58:37)